ЕЦБ няма да спре да помага на банковата система, казва Марио Драги 05.04 | 15:01
Президентът на ЕЦБ успокои пазарите след неособено успешен аукцион на Испания

Президентът на Европейската централна банка (ЕЦБ) Марио Драги отхвърли категорично възможността подопечната му институция да "излезе" от стимулиращите икономически мерки за развитие на икономиката на еврозоната. Драги говори след изявлението на испанския премиер Мариано Рахой, който се оплака, че Испания е изправена пред "сериозни трудности".
Марио Драги директно определи слуховете, че ЕЦБ може да спре подкрепата си за търговските банки в еврозоната като "незрели". Финансистът обаче уточни, че ЕЦБ ще реагира веднага, ако инфлацията започне да расте – нещо, което може да стане факт скоро в Германия, пише Bloomberg.
Думите на Драги дойдоха в опит да се успокоят пазарите, след като Испания успя да продаде облигации за едва 2,59 млрд. евро и успя на косъм да покрие целта си за този аукцион.
Откакто Драги пое поста на президент на банката, ЕЦБ е увеличила с 30% счетоводния си баланс, като е наляла над 1 трилион евро в банковата система на Стария континент. Освен това ЕЦБ държи основния си лихвен процент на рекордно ниско ниво – 1 на сто.
Водещи
-
Шофьорът, врязъл се в автобус в София, бил глобен часове преди катастрофата
Припомняме, тежката катастрофа стана рано тази сутрин в София, на кръстовището на столичните...
15.08 | 14:30
-
НОИ съобщи базата, на която ще се отпускат новите пенсии
Средномесечният осигурителен доход за страната за периода от 01.07.2024 г. до 30.06.2025 г. е...
15.08 | 14:15
-
Борисов за държавните имоти: Леви партии, начело с президент популист, в средата на лятото „бранят с телата си“
Примери с военни казарми
15.08 | 13:45
Най-четени
-
Средната месечна заплата в България продължава да расте
Къде са най-високите и най-ниските възнаграждения
15.08 | 10:45
-
Кой е шофьорът, влетял с кола в автобус
Загиналият е бил единственият пътник в автобуса - сирийски гражданин
15.08 | 11:30
-
Мъж предизвика пожар в Монтанско
Обгорели дървени и тухлени кошари, 20 дка ниска тревна и храстова растителност.
15.08 | 13:15