Еврогрупата решава за финансовата помощ за Гърция 11.02 | 11:25
На извънредно заседание в Брюксел Янис Варуфакис ще защитава позицията на Атина

На извънредна среща в Брюксел Еврогрупата ще разгледа въпроса за финансовата помощ за Гърция. Финансовите министри от еврозоната ще обсъдят дали подкрепата за Атина ще продължи на фона на разногласията с новото правителство в страната, съобщава "Уол стрийт джърнъл".
Решението, което ще бъде взето в рамките на срещата, ще бъде обсъдено в четвъртък и от лидерите на Европейския съюз (ЕС). По време на днешното заседание гръцкият финансов министър Янис Варуфакис ще трябва да обясни на колегите си как кабинетът на Алексис Ципрас вижда реформите в икономическия сектор и в сферата на финансите.
Дали Атина ще отстъпи от първоначално изложените си искания за преразглеждане на условията по дълга на страната остава под въпрос. Вероятно обаче от управляващата партия СИРИЗА няма да отстъпят от позицията си след като във вторник (10 февруари) вечерта правителството получи вот на доверие от парламента.
В подкрепа на коалицията на СИРИЗА и "Независими гърци" снощи гласуваха 162-ма депутати. Заедно с това 149 народни представители от лявата партия и 13 от нейните партньори подкрепиха управленската програма на министър-председателя Алексис Ципрас, съобщава БТА. Против програмата са гласували общо 137 депутати.
По време на заседанието на Еврогрупата Гърция ще държи на своите искания, пишат медиите от южната ни съседка днес. Според в-к "Вима" Атина ще отстоява твърд курс на заседанието на Еврогрупата. Изданието цитира премиера Ципрас, че няма да има преговори за меморандума за финансовата помощ, а ще се търси кредитно споразумение.
Според публикация във в-к "Катимерини" по време на заседанието на финансовите министри Атина и Берлин ще останат непримирими и няма да отстъпят от позициите си. Изданието не изключва и възможността от предприемането на крайни мерки от двете страни.
Водещи
-
Васил Терзиев подготвя доклад за закупуване на още 20 нови камери, след като тази нощ шофьор заби автомобила си в автобус
"Тежка катастрофа от тази сутрин отне човешки живот и рани хора. Искрени съболезнования за...
15.08 | 16:59
-
Земетресение с магнитуд 6 разтърси източните брегове на руския полуостров Камчатка днес
Днешният трус е част от продължаващия афтершоков процес след мощното земетресение с магнитуд...
15.08 | 16:45
-
Вижте коя е автошколата, в която се е учил да шофира 21-годишният шофьор камикадзе
Самата книжка е извадена от Автомобилна администрация, Начев само го обучавал
15.08 | 16:30
-
Остава тежко състоянието на четирима пострадали при катастрофата между автобус и кола в София
Трима са настанени в „Пирогов“, двама - в тежко състояние, каза министърът на здравеопазването...
15.08 | 16:00
Най-четени
-
Средната месечна заплата в България продължава да расте
Къде са най-високите и най-ниските възнаграждения
15.08 | 10:45
-
Кой е шофьорът, влетял с кола в автобус
Загиналият е бил единственият пътник в автобуса - сирийски гражданин
15.08 | 11:30
-
Мъж предизвика пожар в Монтанско
Обгорели дървени и тухлени кошари, 20 дка ниска тревна и храстова растителност.
15.08 | 13:15
-
Инцидентът с АТВ в Слънчев бряг: Бащата на извършителя е полицай, а майка му работи в съда
След тежката катастрофа в четвъртък, когато 18-годишен младеж с АТВ помете три деца и трима...
15.08 | 10:15