Енергийните компании в Югоизточна Европа са големите губещи 06.10 | 15:02
Само румънците са успели да извлекат полза от ниските цени на петрола, сочи проучване
Данните за печалбите през 2014 г. средства показва, че свитото потребление, слабият износ и ограниченото кредитиране все още оказват сериозно влияние върху финансовото представяне на компаниите в Югоизточна Европа.
Това е основният извод от класация на стоте най-големи компании в Югоизточна Европа за 2014 г.
Негативен ефект върху икономическата обстановка в региона оказват закъснелите структурни реформи. В анализа се посочва още, че държавите не са успели да се възползват максимално и да извлекат изгода от ниските цени на петрола, с изключение на Румъния.
"Както общите приходи на 100-те най-големи компании в региона, така и общите им нетни печалби спадат. Сред основните губещи са големите енергийни компании, коитo, очаквано, продължават да доминират в класацията”, става още ясно от данните за миналата година.
Единадесет фирми от България са намерили място в тазгодишна класация на стоте най-големи компании в региона. Кои са те, вижте в материала, публикуван в деловия портал Econ.bg.
Водещи
-
Слави Василев: Скокът на Радев променя коренно политическата картина в България
Анализаторът предпочeте да не коментира кои политически формации ще бъдат най-недоволни от...
20.01 | 21:00
-
Цветан Цветанов: Радев ще привлече избиратели от всички партии
Най-големият грях на Борисов е, че предаде ГЕРБ, заяви бившият втори в партията
20.01 | 20:45
-
Антон Кутев: Безспорно Радев ще участва в изборите под някаква форма
Кои ще са личностите в партийните редици е въпрос, който все още има много неизвестни
20.01 | 20:15
Най-четени
-
НСО обяви старта на нова процедура за назначаване на 20 служители на длъжност „младши сътрудник – охранител“
Кандидатите могат да подават документи от днес, 20 януари, до 9 март 2026 година включително.
20.01 | 11:00
-
Западните медии за Радев: Започва битката за бъдещето на България
Подалият оставка президент обединявава достойните, вдъхновените и непоколебимите
20.01 | 15:00
-
Асен Василев пита Радев троянски кон на Кремъл ли е?
Бившият финансов министър иска ясни отговори от президента и за геополитиката, и за машините,...
20.01 | 16:00
-
Първан Симеонов: Между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон, това ми се струва следващото възможно мнозинство
По думите му от година насам между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон.
20.01 | 09:30