За 2023 г. линията на бедност ще е 504 лв. 01.01 | 09:44

От днес, 1 януари, линията на бедност в страната се повишава от 413 лв. на 504 лв. Увеличението е с 22 процента или с 91 лева. Решението беше взето от правителството в края на септември, като беше отбелязано, че това е най-големият ръст на линията на бедност за последните десет години, напомня БТА.
С промени в Закона за социално подпомагане през декември социалните помощи бяха обвързани с официалната линия на бедност. Досега техният размер се определяше на база на гарантирания минимален доход. От Министерството на труда и социалната политика (МТСП) изчисляват, че подкрепа за 670 000 хора с трайни увреждания ще бъде увеличена.
От ведомството уведомяват, че месечната финансова подкрепа се изплаща от Агенцията за социално подпомагане съгласно Закона за хората с увреждания. Новият по-висок размер на помощите за месец януари 2023 г. ще бъде изплатен през февруари. През януари хората ще получат месечна финансова подкрепа за декември 2022 г., която ще е в досегашния си размер.
Водещи
-
Синдикат "Образование" застава зад транспортните работници
Транспортните работници са категорично несъгласни с предложеното от Столичната община...
14.05 | 10:45
-
Ким Чен-ун призова армията си да се готви за война
Корейската централна телеграфна агенция съобщи, че комбинираните тактически учения на...
14.05 | 10:30
-
Първият и единствен в света Паметник на Завистта - Българският Икар краси Хасково
Паметникът е открит на 8 септември 2014 година.
14.05 | 10:15
-
Русия разширява структурата на армията си с по-бързи темпове от очакваното
ISW: Путин вече се готви за война с НАТО
14.05 | 09:59
Най-четени
-
Стачката на шофьорите оставя столицата без автобуси, трамваи и тролеи до обед
Мерки за облекчаване на ситуацията
14.05 | 09:15
-
НАП отчита ръст в приходите от ДДС от хранителните вериги
Българите са платили 360 милиона лева повече за храна през 2024 година в сравнение с...
14.05 | 08:58
-
Вижте как ще се движи метрото днес
По Линия М2 интервалът ще бъде намален под 6 мин. в сутрешния час пик и под 9 мин. за времето...
14.05 | 09:45