Започна жътвата на ечемик 20.06 | 12:37
Вече са ожънати 97 хил. декара
Започна жътвата при ечемика. 97 хил. декара са ожънати до 18 юни, сочат данните на областните дирекции "Земеделие" към Министерство на земеделието и храните.
Прибирането на реколтата е започнало в 12 области на страната.
Общо засетите площи с ечемик са 1,88 млн. декара, като пропадналите площи, в следствие на неблагоприятни климатични условия са в размер на 29 хил. декара (1,54 %).
Средният добив на ечемик до момента е 372 кг/дка, в границите от 257 кг до 488 кг/дка, в различните области на страната.
Водещи
-
Внимание в сряда: Жълт код за порои и градушки в 22 области
В същото време по Черноморието времето ще остане перфектно за плаж
23.06 | 17:15
-
Румен Радев: Спираме даренията, но продължаваме да подкрепяме Украйна
Премиерът прави разграничение между военна и военно-техническа подкрепа, като е категоричен,...
23.06 | 17:00
Най-четени
-
Здравко Василев: Навлизаме в жестока криза
Черноморието губи чуждестранните туристи заради неконтролируемо покачване на цените
23.06 | 10:59
-
Защо комарите сякаш предпочитат едни хора пред други?
Въпреки многобройните популярни теории, учените все още разкриват сложните механизми, които...
23.06 | 11:45
-
Неврохирурзите от „Пирогов“ спасиха бременна жена след катастрофа
Лекарите извършиха сложна интервенция с помощта на робот
23.06 | 12:45
-
В световния Топ 5: Българите по-оправни с изкуствения интелект от САЩ, Германия и Япония
Хората готови, бизнесът - не
23.06 | 11:15