Земеделците също тръгват на ефективен протест 28.11 | 07:00
Недостатъчната финансова помощ в Бюджет 2012 е причина за стачката

И земеделците излизат на стачка днес (28 ноември), посочват в свое съобщение до медиите Националният комитет за протестни действия на неправителствените организации от сектор "Земеделие".
Началото на протеста ще бъде дадено в 10:00 сутринта. Протестните действия ще се изразят в изкарване на машини и хора по указани маршрути и последващо затваряне на пътища и гранично контролно-пропускателни пунктове.
Неправителствените организации от сектор "Земеделие" вече дадоха срок на управляващите в нарочна декларация да преразгледат и променят внесения закон за Национален бюджет за 2012 година. В частност недоволството на земеделците ескалира заради предложената финансова рамка за сектор "Земеделие” - те искат с 230 млн. лева повече, отколкото дава държавата (570 млн. лева при давани от правителството 340 млн. лева).
През този период не се осъществи диалог, се казва в съобщението на земеделците. То е подписано от Асоциация на земеделските производители в България; Национална асоциация на зърнопроизводителите; Българска асоциация на собствениците на земеделски земи; Национален съюз на земеделските кооперациите в България; Национална асоциация на тютюнопроизводителите 2010; Българска асоциация на фермерите.
Водещи
-
Летище Бургас очаква ръст в броя на пътниците от Германия през този летен сезон с около 70 на сто.
Летище Бургас очаква ръст в броя на пътниците от Германия през този летен сезон с около 70 на...
16.05 | 17:59
-
Украинският президент призова за твърди санкции, ако преговорите в Истанбул се провалят
По-ниско ниво на руската делегация
16.05 | 17:40
-
Отлагат либерализацията на тока за неопределено време
Депутатите приеха промени в Закона за енергетиката, които запазват ролята на КЕВР при...
16.05 | 17:20
-
Българка ще лежи 6 години в затвора за продажба на бебе в Гърция
Наказанието му е наложено от Наказателен съд в Солун и ще бъде приведено в изпълнение в ...
16.05 | 17:00
Най-четени
-
Ако няма споразумение - и уикендът няма да има градски транспорт
И предупредиха, че се очаква масово търсене на работа от страна на водачите.
16.05 | 11:00
-
Служителите в метрото са готови да се включат в протеста
Според него исканията за по-високи заплати в сектора са справедливи. Той заяви, че до...
16.05 | 12:30
-
Бойко Борисов отправи остри критики към кмета на София Васил Терзиев във връзка с продължаващите протести
Той обвини Терзиев в бездействие и подчерта, че според него Столична община разполага с...
16.05 | 10:15
-
Румен Радев: Манипулациите, че предложеният от мен референдум е срещу еврото, са обида за интелекта на българите
Това коментира президентът
16.05 | 13:30