Знаете ли в кой допълнителен фонд се осигурявате? 28.02 | 14:36
52,60% от новите пенсионноосигурени се разпределят служебно във фондовете за допълнително осигуряване

52,60% от новите пенсионноосигурени се разпределят служебно* във фондовете за допълнително задължително пенсионно осигуряване през 2012 г.
82,11 на сто пък се разпределят служебно в професионалните, сочи статистиката на Комисията за финансов надзор (КФН).
В пенсионните фондове служебно са разпределени общо 60 504 лица, от които 50 010 лица в универсалните фондове и 10 494 лица в професионалните фондове, пише Insmarket.bg.
При универсалните фондове, от служебно разпределените най-много отиват във фондовете на "Алианц България" - 8029 души (16,06%), "Съгласие" -7807 души (15,61%) и "Доверие"- 6096 души (12,19%).
В същото време обаче други две компании държат първенството по относителен дял на служебно разпредените към общопостъпилите лица – това са универсалните фондове на "Топлина" - 95,71%, и "Пенсионноосигурителен институт" (92,25%).
От общо постъпили 4454 нови лица в първата компания 4263 са служебно разпределени. При второто дружество от общо постъпили 5328 лица служебно разпределени са 4915 души.
При професионалните фондове служебното разпределение е по-равномерно – най-много лица са разпределени във фондовете на "Доверие" - 1676 души (15,97%), "Съгласие" -1563 души (14,90%) и "Топлина"- 1346 души (12,83%).
Две дружества се открояват с особено висок относителен дял на служебно разпределение – това са "Бъдеще" (98,95%) и "Пенсионноосигурителен институт" (96,93%).
* Служебно се разпределят лицата, за които е възникнало задължението да се осигуряват в универсален или професионален пенсионен фонд и които не са подали заявление за участие в предвидените за това срокове или са подали заявления за участие в повече от един фонд от съответния вид.
Водещи
-
Разкриха резултатите от тройната експертиза за смъртта на Явор Георгиев
По категоричен начин е установено, че концентрацията на кокаин в кръвта на починалия е била...
17.06 | 16:00
-
Започват проверки на туристически обекти в община Созопол
Контролът обхваща три основни направления – наличие на категоризация на обекта, водене на...
17.06 | 15:30
-
Родители настояват за спешно преразглеждане на националното външно оценяване при учениците
В някои случаи родителите използват резултатите като аргумент за ранно профилиране на децата...
17.06 | 15:15
-
НСИ: Над 30% от болничните легла вече са в частни заведения
Многопрофилни и специализирани болници
17.06 | 14:59
Най-четени
-
Шокиращи кадри от българска ферма, част от най-голямото световно разследване на индустриалното отглеждане на кокошки в клетки
Призив към институциите за действие
17.06 | 10:59
-
Внимание, родители: Лекари алармират за нова опасност сред децата - „текст нек” синдром
Диана е на 17 години. Зависимостта ѝ към мобилния телефон я нарежда сред подрастващите,...
17.06 | 11:30
-
Георги Рачев: Голяма жега до петък, после захлаждане
Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна...
17.06 | 09:15