И Меркел подкрепя Драги за президент на ЕЦБ, казват в Германия 29.04 | 16:29
"Билд" изобрази италианеца с пруски шлем

Германският канцлер Ангела Меркел е решила да подкрепи гуверньора на Италианската централна банка Марио Драги в опита му да стане следващия президент на Европейската централна банка, пише "Билд".
Според информацията на авторитетното издание Меркел иска "най-близкият до Германия" кандидат да замени Жан-Клод Трише, когато сегашният президент на ЕЦБ се оттегли от поста си през октомври.
Германският канцлер счита, че Драги е подходящ по параметри като стабилност на еврото, фискален консерватизъм и подтикване към реформи на изпадналите в затруднение членове на еврозоната.
От "Билд" дори вече побързаха да представят със закачлива карикатура Драги. Италианецът е изобразен с пруски шлем.
Засега официално потвърждение от Берлин на информацията няма.
Водещи
-
Как мистериозно изчезнаха три от основните фигури в „Наглите”
Според Найденов ако изчезналите са успели да запазят част от откупите, възлизащи на около 3...
15.08 | 12:30
-
Половината от учениците в професионалните гимназии в България се обучават в специалности, които не се търсят на пазара на труда
Несъответствия по сектори
15.08 | 12:00
-
Кой е шофьорът, влетял с кола в автобус
Загиналият е бил единственият пътник в автобуса - сирийски гражданин
15.08 | 11:30
-
На 48% от домакинствата в София, които заплащат сметките си на база на прогнозно потребление, ще им бъдат възстановени суми
Третата най-голяма група клиенти от годишното изравнение са 16%, които имат да получават суми...
15.08 | 11:15
Най-четени
-
Средната месечна заплата в България продължава да расте
Къде са най-високите и най-ниските възнаграждения
15.08 | 10:45
-
Кола се блъсна и влезе в автобус на градския транспорт в София, има загинал
Автомобилът влязъл през прозореца
15.08 | 09:45