Изтича срокът за отчитане на млечните квоти 29.06 | 15:35
Годишните декларации трябва да бъдат подадени до 15 юни
Изтича срокът за отчитане на млечните квоти за 2010-2011 година, съобщават от Държавен фонд "Земеделие".
От Разплащателната агенция са разпратени уведомителни писма до всички млекопроизводители и изкупвачи на мляко, които не са подали годишните си декларации до 15 юни. Те са задължени в рамките на 15 работни дни, след получаване на писмата, да представят документи, с които отчитат квотната 2010-2011 г.
Крайният срок за отчитане изпълнението на млечните квоти и извършените доставки, без да се налагат санкции на млекопроизводителите и изкупвачите, изтече на 15 май. На закъснелите се налагат глоби от 200 до 10 000 лева.
Списък с имената на млекопроизводителите, които не отчетат изпълнението на квотната година, се предоставя от Разплащателната агенция на Министъра на земеделието и храните с предложение за отнемане на индивидуалните им квоти.
Квотите се прехвърлят към Националния млечен резерв. Предложение за отнемане на одобрението се прави и за изкупвачите, които не са подали декларации за отчитане на доставките от млекопроизводителите, с които имат сключен договор за доставка.
Водещи
-
Велизар Енчев: Премиерът Радев можеше да откаже на САЩ, без да се допитва до НС
Той определи като позорно даденото от парламента одобрение на предложението за разполагане на...
24.07 | 16:15
Най-четени
-
Липсвали пет болта на джантата: Спряха камион с пропан-бутан заради риск от инцидент
При проверката е установено, че липсват пет закрепващи елемента на едно от колелата.
24.07 | 12:45
-
Парламентът одобри на второ четене рамката на държавния бюджет за 2026 г. с планирания 5,7 % дефицит
Отхвърлени бяха предложенията на опозицията за промени в приходната и разходната част на...
24.07 | 12:15