Имитиращите млечни продукти - на отделен щанд 02.01 | 12:47
Делят и производството на истинските и имитиращите продукти
Спират смесеното производство при млечните продукти. Предприятията ще трябва да избират между истинското мляко, сирене и кашкавал или така наречените имитиращи продукти с растителни мазнини.
Новата наредба предвижда разделяне на производството, за да се избегне влагането на палмово масло в традиционните млечни продукти. Предприятията, които искат да произвеждат освен истински и имитиращи храни, ще могат да го правят отделно и само след изричното уведомяване на Агенцията по храните, съобщава bTV.
В търговската мрежа продуктите с палма ще се поставят на отделен щанд, а производителите трябва ясно да обозначават всички съставки върху етикета.
Новата наредба за млечните продукти обаче раздели бранша и част от производителите я атакуваха в съда. Причината е дискриминация на пазарен принцип - производителите настояват с етикетите "имитиращи" да се обозначават и вносните млечни продукти с растителни мазнини.
Водещи
-
Европейският парламент увеличи правата на пътниците във въздушния транспорт
Подкрепа за действащите права
07.07 | 17:45
-
Протестиращи се събраха пред Софийския районен съд, където се провежда заседание по делото срещу Габриела Сашова и Красимир Георгиев
Златин Младенски, председател на организацията „Мечо и приятели“, заяви, че протестите около...
07.07 | 17:30
-
На българския пазар към момента липсват данни за внесени партиди инстантна юфка от Украйна, които да са носители на бактерията салмонела
Рискове при домашното приготвяне
07.07 | 17:15
-
ПБ предлага отпадане на хартиените бюлетини с изключения за малките секции 3
По думите му целта е да направят изборното законодателство по-честно и с по-голямо доверие.
07.07 | 17:00
Най-четени
-
Криминалистът Иван Савов: По телата на Калушев и двете момчета е имало следи от връзване
Криминалистът категорично изрази мнението си, че официалната версия за случилото се съдържа...
07.07 | 12:15
-
Керемедчиев за замразяването на договора с "Боташ": Вижда се отстъпчивата страна на Турция
По думите му САЩ постепенно променят формата на подкрепата си за Украйна.
07.07 | 12:30
-
Политически реакции по казуса „Боташ“
Мисля, че с воля се постигат добри резултати и когато се оповестят параметрите, ще видите, че...
07.07 | 12:45
-
След срещата Радев – Ердоган: Договорът с „Боташ“ се замразява за 15 месеца
Споразумението беше подписано малко след срещата в Анкара между президента на България Румен...
07.07 | 09:48