Индексите на БФБ-София продължават да записват загуби за втора поредна сесия 22.08 | 16:17
Единствено изключение прави BGRЕIT, който се повишава днес с 0.10% до 117.47 пункта

Индексите на БФБ-София продължават да записват загуби за втора поредна сесия от началото на седмицата. Бенчмаркът на родния капиталов пазар SOFIX губи от сутринта поредните почти пункт и половина или 0.19%, понижавайки се до 719.31 пункта.
Показателите BGBX40 и BGTR30 изтриха по 0.17 на сто и 0.32 процента от стойността си, съобщава деловото издание econ.bg.
Единствено изключение прави BGRЕIT, който се повишава днес с 0.10% до 117.47 пункта.
Оборотът на регулирания пазар е почти 741 хил. лева. И днес прави впечатление изключителната активност на сегмента за компенсаторни инструменти, където бяха прехвърлени книжа за над 70 хил. лева.
И днес най-ликвидното дружество е технологичната компания Сирма Груп Холдинг АД с 160 016 прехвърлени книжа на цена от 1.150 лв. за лот.
Следва Софарма АД с 48 086 изтъргувани акции на цена от 4.800 лева за брой.
Оборотът на сегмента за търговия с книжа на дружествата със специална инвестиционна цел, където минаха акции на три компании - пловдивската Актив Пропъртис и софийските Фонд за недвижими имоти България и Адванс Терафонд е точно 54 333 лева.
На дълговия сегмент до момента няма сключена сделка. Минаха и 9 135 книжа на единствения у нас борсово търгуван фонд БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF на обща стойност 11 529 лева.
Водещи
-
Невероятно разкрие за цените направи шефът на НАП Румен Спецов
От 3 юни, когато НАП обяви масови проверки за предотвратяване на спекулата преди влизането в...
19.06 | 08:45
-
Бивш наркозависим и основател на терапевтична общност: Родители, повишете вниманието!
Родителите често разбират твърде късно
19.06 | 08:27
-
Радостин Василев: Костадинов може да управлява България само и единствено с ГЕРБ
Според него още в първия ден на този парламент е имало мнозинство срещу Пеевски и Борисов
18.06 | 20:45
Най-четени
-
Невероятно разкрие за цените направи шефът на НАП Румен Спецов
От 3 юни, когато НАП обяви масови проверки за предотвратяване на спекулата преди влизането в...
19.06 | 08:45
-
Бивш наркозависим и основател на терапевтична общност: Родители, повишете вниманието!
Родителите често разбират твърде късно
19.06 | 08:27
-
Как работодателите трябва да предпазят служителите си от летните горещини
Насоки за осигуряване на адекватна почивка и хидратация
19.06 | 08:45