Ирак иска да яде българско месо 23.11 | 16:15
Иракски бизнесмени се срещнаха с представители на МЗХ

Ирак проявява интерес към вноса на живи животни и месни продукти – предимно от птиче и овче месо, земеделска продукция, както и на фуражи и земеделски торове.Това стана ясно на среща между част от делегацията на Министерството на земеделието на Ирак и представители на българския аграрен бизнес.
Иракските гости подчертаха и нуждата на страната си при напояването на житни култури, изграждането и поддръжката на оранжерии, вноса на плодове и зеленчуци и селскостопанска техника, информират от МЗХ.
Главният инспектор в министерството на земеделието в Ирак Ибрахим Хамид Мехсун Ал-Зубайди изказа своята надежда добрите връзки между България и Ирак да бъдат възобновени, така както са били преди 20 години.
Той каза още, че интересът към българските продукти в Ирак е висок, тъй както страната ни е с голям авторитет в Близкия Изток. Пламен Делев, експерт в дирекция "Близък изток и Африка” на Министерството на външните работи, призова българските фирми, към по- голяма активност в бизнес кореспонденцията си с Ирак. Той ги посъветва да контактуват директно с Посолството на Ирак или с администрацията им и при необходимост да работят с добре проверени посредници.
В срещата участваха и частни фирми в сферата на напояването, селскостопанската техника и производството на оранжерийна продукция.
Водещи
-
Щ Доналд Тръмп увеличи страховете, че светът е на прага на Трета световна война
Американският президент се е ангажирал и с преговори за мир между Русия и Украйна. Наскоро...
05.09 | 17:59
-
ВАС окончателно спря изпълнението на Методиката за дялово разпределение на топлинната енергия 2
Касационната инстанция приема, че определението на съда в тази част е правилно, тъй като...
05.09 | 17:40
-
Атанас Зафиров: Нямам никакво намерение да подавам оставка, няма основание!
Среща със Си Дзинпин
05.09 | 17:20
-
Гърция въвежда електронен портфейл
Целта е „суперидентичността” да стане универсална за всички страни членки на Шенген и...
05.09 | 16:45
Най-четени
-
Борисов: Ако имам малко власт, незабавно бих освободил Коцев от ареста
„Направихме много за Плевен, направихме водния цикъл. Като няма вода в язовирите, няма. Ще го...
05.09 | 10:30
-
Тръмп призова евролидерите да спрат да „финансират“ войната на Путин в Украйна
От американската администрация не разкриха източника на данните си за руския износ на горива...
05.09 | 11:30
-
Нови три лекарствени продукти са включени в Позитивния лекарствен списък
Така общият брой на безплатните лекарства става пет.
05.09 | 10:45