К. Тренчев: Нерешаването на кризата с КТБ може да срути държавата 25.09 | 09:35
Ако искаме да се реши този проблем, трябва да протестираме, смята синдикът

Нерешаването на кризата с Корпоративна търговска банка (КТБ) може да срути цялата държава. Това смята президентът на КТ "Подкрепа" Константин Тренчев.
"Засегнатите от затварянето на КТБ са много - хора, болници, общини, държавни и частни фирми", коментира той в студиото на bTV. "Ако искаме да се реши този проблем, трябва да протестираме", допълни Тренчев.
По неговите думи в момента наболелите проблеми са не само в банковата сфера, но и в енергийния сектор. Синдикът подчерта, че въпреки спряганото поскъпване на тока задълженията на Националната електрическа компания ще продължат да нарастват.
"Очертават се трудна зима и нестабилност в държавата при тази ситуация, да не говорим какво ще се случи, ако Русия спре доставките на природен газ през Украйна за нас", допълни Тренчев.
Междувременно стана ясно, че почти всички пенсионери, които са получавали пенсиите си в КТБ, вече ползват друга банка или услугите на "Български пощи".
Това потвърди служебният министър на труда и социалната политика Йордан Христосков. "НОИ реагира своевременно на кризата с КТБ и дори намесата на омбудсмана не беше нужна", каза още той.
Водещи
-
Още един мост се срути в Русия, но в Курска област: И при двата е имало експлозиви
Говорителка на Следствения комитет заяви, че инцидентите са "класифицирани като терористични...
01.06 | 16:00
-
Жечо Станков: Влизането в еврозоната няма да повлияе на цената на тока
"Дневната и нощната тарифа на ток ще се запазят", категоричен е енергийният министър
01.06 | 15:30
-
Две жертви и 560 арестувани в Париж при безредици след финала на Шампионска лига
ПСЖ спечели историческа първа титла от Шампионската лига
01.06 | 15:00
Най-четени
-
Диляна Гайтанджиева: Твърденията на Грозев са клевети и манипулации, ще заведа дела
Това написа тя във фейсбук профила си след обвинениятана Христо Грозев, че е работила за ГРУ
01.06 | 11:00
-
Грандиозен старт на летния сезон дадоха от Поморе
Куп официални лица и родни звезди на събитието
01.06 | 10:20
-
Нова магнитна буря удря Земята до часове
01.06 | 09:30