КЗК глоби Енерго-про 21.10 | 19:05
Дружеството забавило присъединяването на нови мощности
Комисията за защита на конкуренцията обвини Енерго-про в злоупотреба с господстващо положение. Електроразпределителното дружество е забавило присъединяването на фотоволтаична централа към мрежата си, информира bTV.
Това, според антимонополната комисия, може да наруши конкуренцията на пазара за зелена енергия и да ощети потребителите.
Oпределението не подлежи на обжалване. В срок от 30 дни страните имат право да представят писмени възражения.
Водещи
-
Премиерът Радев: Минималната работна заплата няма да бъде замразявана през 2026 г..
Той обясни, че когато започне бюджетната процедура за 2027 г., ще бъде разгледан нов механизъм...
23.06 | 18:00
-
Илияна Йотова отличи най-добрите ученици в инициативата „Спортувай с президента“
„Избирайки спорта, вие вече сте шампиони“, посочи президентът
23.06 | 18:45
-
Прокуратурата разследва няколко сигнала, подадени от регионалния министър
Те касаят строителството на част от „Хемус”, две обществени поръчки, договори за поддържане и...
23.06 | 19:00
Най-четени
-
Здравко Василев: Навлизаме в жестока криза
Черноморието губи чуждестранните туристи заради неконтролируемо покачване на цените
23.06 | 10:59
-
Защо комарите сякаш предпочитат едни хора пред други?
Въпреки многобройните популярни теории, учените все още разкриват сложните механизми, които...
23.06 | 11:45
-
В световния Топ 5: Българите по-оправни с изкуствения интелект от САЩ, Германия и Япония
Хората готови, бизнесът - не
23.06 | 11:15
-
Неврохирурзите от „Пирогов“ спасиха бременна жена след катастрофа
Лекарите извършиха сложна интервенция с помощта на робот
23.06 | 12:45