КЗК отмени решение на „Мини Марица-Изток“ 14.01 | 18:20
Става дума за обществена поръчка за доставка на маслени помпи
![КЗК отмени решение на „Мини Марица-Изток“](http://inews.bg/pictures/1161034_1004.jpg)
Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) отмени решение за прекратяване на обществена поръчка на "Мини Марица-Изток", съобщиха от антимонополния орган. Поръчката е доставка на зъбни маслени помпи.
Според експертите на комисията възложителят е прекратил процедурата с мотива, че има само една оферта, която отговаря на предварително обявените условия. За първата част на поръчката са постъпили 3 оферти, като двама от участниците са отстранени на етап разглеждане на техническите предложения и само един е допуснат до отваряне на плик с предлаганата цена.
КЗК счита, че основанието за прекратяване - наличието на само една оферта, отговаряща на изискванията в документацията, което води до липса на конкуренция между участниците, не е основание за задължителна отмяна на процедурата.
В конкретния случай конкуренцията вече е била реализирана с подаването на три оферти и отстраняването на две от тях не означава, че е допустимо процедурата да се прекрати поради липса на конкурентна среда.
Водещи
-
Преговорите между Русия и Съединените щати в двореца "Дирия" в Рияд започнаха
Украйна, която не участва в разговорите, заяви, че подобно мирно споразумение не може да бъде...
18.02 | 10:45
-
На територията на София продължават обработките със смеси срещу заледяване
Проходими ли са улиците на територията на столицата и опесъчени ли са подлезите и спирките?
18.02 | 10:30
-
Маргаритов: КЗК няма как да влияе върху ценообразуването
По негови думи КЗК няма никаква възможност да влияе върху ценообразуването, тъй като няма...
18.02 | 10:16
-
Демократична България (ДБ) излезе с остра критика към управляващата коалиция
Критика към "нормализацията"
18.02 | 09:59
Най-четени
-
Радев свиква КСНС заради вейповете и дрогата сред младежите
Държавната агенция за закрила на детето започна информационна кампания за вредите от...
18.02 | 08:48
-
Демократична България (ДБ) излезе с остра критика към управляващата коалиция
Критика към "нормализацията"
18.02 | 09:59