КНСБ ще организира национален протест - автошествие на 14-ти декември 30.11 | 20:15
Идеята е депутатите да чуят какво е мнението на работещите в страната за финансирането на различни сектори, заяви главният икономист на КНСБ Любослав Костов

КНСБ ще организира национален протест - автошествие на 14-ти декември, като целта е в него да се включат минимум 1000 автомобила. Идеята е депутатите да чуят какво е мнението на работещите в страната. Има редица недофинансирани сектори. Това каза Любослав Костов, главен икономист на КНСБ, пред NOVA NEWS.
Ако парламентът приеме тези 400-450 млн. лв., които не стигат, ще благодарим публично, но на този етап това не се случва, въпреки разговорите, които водим с партийните групи, каза той.
Той посочи, че няма допълнително заложени пари в много сектори, сред които за "Спешна помощ", детско и училищно здравеопазване, за агенциите в Министерството на земеделието.
Не са проблем текущите разходи за пенсии и заплати, а нереалистично завишената капиталова програма, а от там идва и дефицита, посочи експертът. Той подчерта, че в галериите, музеите работят хора с висше образование, но получават малко над минималната работна заплата. Синдикалистът предупреди, че ако не се изпълнят исканията и за градския транспорт може да се стигне до протести в сектора.
В енергетиката не виждаме заложени средства за компенсиране на потребителите, поясни Костов. Темата за либерализацията не е лесна, но този процес трябва да се случи плавно, допълни икономистът.
Той посочи, че работодателят вече ще плаща първите два дни от болничните.
В ефира на предаването вице-президентът на "Атлантически клуб" Елена Поптодорова направи коментар за Хенри Кисинджър. По нейни думи той е променил своето мнение по отношение на Украйна. "Видяхме възобновяване на дипломацията на "совалката", която той въведе в комуникацията с Близкия Изток", каза тя. Поптодорова допълни, че влиянието на Кисинджър се простира върху пет континента.
Водещи
-
Бюджетът е разчетен така, че е почти неизпълним в приходната му част
БНБ може да печати евробанкноти, но първо трябва да се премине през целия процес по приемане...
05.07 | 18:00
-
България е увеличила с 2500% износа на ток
Рекордът е на фона на трудната за енергетиката ни 2024-а година
05.07 | 17:41
-
Спецов: Икономическата обстановка у нас се подобрява
НАП отчита ръст в приходната част, Спецов разкритикува търговците за увеличаването на цените
05.07 | 17:20
-
Димитър Вацов: С държавата Пеевски прави същото, което направи с ДПС
"Борисов и Пеевски държат линия на отворени врати към крайните националисти"
05.07 | 17:00
Най-четени
-
Караджов: Климатиците в немските ни вагони не работят, прозорците не се отварят
Така те стават като пещ, категоричен е министърът
05.07 | 15:00
-
Веселин Стойнев: Нищо не може да ни попречи за приемането на еврото
Кабинетът ще изкара пълен мандат, прогнозира Георги Харизанов
05.07 | 14:00