Китай записва търговски дефицит за първото тримесечие 10.04 | 15:35
За първи път от 7 години страната е на минус при търговията с останалия свят
    
            
            
            
            За пръв път от седем години насам Китай отчете дефицит по търговския си баланс за тримесечен период, показват данните на митниците в страната.
През първото тримесечие на тази година китайският търговски дефицит е 1.02 млрд. долара. Такова нещо не се беше случвало от 2004 година насам. Износът на страната за периода януари-март се е повишил с 26.5%, но в същото време вносът е скочил с 32.6%. Само вносът е в обем от над 400 млрд. долара.
През март Китай има търговски излишък от 140 млн. долара. За сравнение през февруари имаше дефицит от 7.3 млрд. долара.
Излишъкът през миналия месец изненада повечето анализатори. В началото на годината в страната почти винаги има свиване на износа, свързано с празниците около лунарната нова година. Такъв размер на дефицита обаче не беше очакван от наблюдателите.
Въпреки лошият резултат в началото на година, прогнозите на повечето експерти са, че Китай ще отчете още една година с търговски излишък.
Водещи
- 
                
С всяка изминала година расте броят на децата до 3-годишна възраст, настанени в приемни семейства в България
Настаняването извън семейството се предприема само като крайна мярка, обяснява социалният...
04.11 | 11:59
 - 
                
Връщането на ресто в левове не подлежи на санкция през януари
Законът е известен от пет месеца
04.11 | 11:15
 - 
                
Безплатни профилактични прегледи при уролог ще се проведат утре в Русе в подкрепа на мъжкото здраве
Психолози се включват за първи път
04.11 | 10:30
 
Най-четени
- 
                
"Топлофикация София" започва днес поетапното пускане на отоплението в столицата
Изисквания към клиентите
04.11 | 08:30
 - 
                
Възможно е температурите през ноември да достигнат 20°, но не и през тази седмица
Минималните температури ще са относително ниски.
04.11 | 08:59
 - 
                
Безплатни профилактични прегледи при уролог ще се проведат утре в Русе в подкрепа на мъжкото здраве
Психолози се включват за първи път
04.11 | 10:30