Китай слага нови мита върху вноса на автомобили от САЩ 14.12 | 13:52
Пекин ще прибира хем антидъмпингова такса, хем такса за държавни субсидии

Китайското министерство на търговията ще наложи антидъмпингови мита и такси заради държавни субсидии върху вноса на малки автомобили от САЩ, предаде Reuters.
Новите мита ще засегнат компании като General Motors, Chrysler и Ford, както и всички автомобилни производители в света, които са базирани в САЩ. Те ще влязат от утре (15 декември) и ще важат в срок от две години.
Митата ще варират от 2% до 21,5% и ще засегнат коли, които имат обем на двигателя 2,5 литра или повече. За автомобилите на General Motors антидъмпинговите мита ще са от 8,9%, за Chrysler – 8,8%, докато за автомобили на BMW, идващи от американски завод на компанията, митото ще е 2%. Не е ясно кои американски производители ще бъдат засегнати от най-високите мита от 21,5%.
Интересното е, че таксите заради държавни субсидии върху автомобилите на GM са 12,9%, а върху тези на Chrysler са 6,2%.
Въвеждането на антидъмпинговите мита е пореден епизод от търговската война между САЩ и Китай. Откакто Пекин се присъедини към СТО, Вашингтон е завел 12 иска срещу Китай пред търговската организация. Напоследък споровете са насочени към соларната индустрия, като и двете държави непрекъснато правят проверки на продуктите на компании от другата страна.
Водещи
-
В момента над 20 строителни екипа извършват текущи ремонти в различни райони на територията на София
Продължава работата и по текущия ремонт на бул.“Евлоги и Христо Георгиеви“ от бул.“Драган...
24.07 | 17:59
-
ВКС прекрати делото срещу бившия шеф на разузнаването Кирчо Киров
Експертиза установи, че Киров не може да участва в процеса поради здравословни причини
24.07 | 17:18
-
С 31 гласа "за" и 13 "против" Столичният общински съвет прие доклада за довършването на бул. "Тодор Каблешков"
По-рано днес главният архитект на София Богдана Панайотова даде брифинг пред журналисти, на...
24.07 | 16:30
-
Историческо слънчево затъмнение ще потопи в мрак три континента на 2 август 2027 г.
Гибралтар също ще бъде предпочитана локация, макар и за по-кратко време.
24.07 | 16:45
Най-четени
-
Атанас Запрянов: 11 000 лева струва един час гасене на пожар с хеликоптер
„Борбата с огнената стихия изисква изключителна организация и ресурси – един час с въздушна...
24.07 | 13:59
-
Последната цифра от годината ви на раждане има своето скрито значение 2
Според китайския календар последната цифра от годината ви на раждане е свързана с един от...
24.07 | 15:00
-
Румен Радев връща за ново обсъждане в Народното събрание разпоредби от Закона за изменение и допълнение на Закона за здравното осигуряване
В мотивите си държавният глава заявява, че подкрепя законови мерки, целящи най-ефективното...
24.07 | 11:15
-
Народното събрание прие на второ четене промените в Закона за движение по пътищата
„Надявам се времето да покаже, че сме направили стъпка в правилната посока”, заяви той.
24.07 | 13:45