Ковачева към топлофикациите: По време на пандемия не оставяйте хората без топла вода 13.05 | 12:11
Трябва да спазват висока лична хигиена, за да се пазят от заразата, подчертава омбудсманът

Омбудсманът Диана Ковачева изпрати препоръка до председателя на Асоциацията на топлофикационните дружества у нас Кремен Георгиев, в която настоя ремонтите по топлопреносната мрежа да бъдат преустановени по време на пандемията.
Общественият защитник се аргументира с факта, че гражданите трябва да спазват висока лична хигиена, за да се предпазят от заразата, а това е пряко свързано с осигуряването и ползването на топла вода.
Повод за написване на тази препоръка станаха жалбите на столичани от централната градска част и кв. "Надежда -1", които сигнализираха омбудсмана, че заради реконструкцията на топлопровод, "Топлофикация София" ще ги остави без топлата вода цял месец.
"Като омбудсман и защитник правата и интересите на гражданите съм силно обезпокоена от предвидената рехабилитация на топлопреносната мрежа на "Топлофикация София" ЕАД, предвид необходимостта от повишена хигиена", пише Ковачева до Георгиев и допълва, че общият брой на заразените с COVID -19 продължава да се увеличава, като най-много са карантинираните в областите София-град, следвани от Благоевград, Хасково, Сливен, София, Видин, Враца и пр.
"Смятам, че в близките месеци не бива да се предприемат от топлофикационните дружества в страната ремонти, които биха довели до временно спиране на топлата вода. В тази връзка отправям апел към Асоциацията на топлофикационните дружества в страната да се обмисли приемането на обща политика от топлофикациите, с цел гарантиране правото на гражданите - потребители на топлинна енергия, на достъп до битово горещо водоснабдяване", пише доц. Диана Ковачева. Тя изразява увереност, че ще бъде взето правилното решение, за запазване здравето и живота на гражданите.
Водещи
-
АПИ: Продължават ремонтите на АМ „Хемус“. Шофирайте внимателно!
Дейностите ще продължат от 18 до 20 юни в няколко участъка
17.06 | 17:59
-
Отложиха делото срещу Димо Алексиев
Защитата на актьора иска експертиза на записите от боди камерите на полицаите, заради съмнения...
17.06 | 17:20
-
„Галъп“: Ако изборите са следващата неделя, ГЕРБ е първа сила, следват ги „ДПС-Ново начало“
Второто място в проучването се заема от "ДПС–Ново начало" - с изразена подкрепа от 15,7%.
17.06 | 16:59
Най-четени
-
Шокиращи кадри от българска ферма, част от най-голямото световно разследване на индустриалното отглеждане на кокошки в клетки
Призив към институциите за действие
17.06 | 10:59
-
Арестуваха българи, заключили 11-месечното си бебе на тераса в Солун и заспали
Родителите на 11-месечното бебе – български граждани – са били арестувани
17.06 | 11:57
-
Внимание, родители: Лекари алармират за нова опасност сред децата - „текст нек” синдром
Диана е на 17 години. Зависимостта ѝ към мобилния телефон я нарежда сред подрастващите,...
17.06 | 11:30