Кои са най-добрите работодатели в България? 21.11 | 22:09
7 компании, работещи в България, получиха приза "Най-добри работодатели" за 2013 г.
7 компании, работещи в България, получиха приза "Най-добри работодатели" за 2013 г. Наградите бяха раздадени за седма, поредна година.
В категорията "Малки компании" призът за първо място получи "Джапан Табако Интернешънъл България" ЕООД.
Втори са "Рош България", а трети "Сервие Медикъл" ЕООД.
В категорията "Средни и големи компании" призът за първо място отиде при "Телерик" АД. Втори са "Шнайдер електрик България", Глобален завод – Пловдив. Трети се наредиха "Ди Ейч Ел Експрес България" ЕООД. Четвърти са "Актавис" ЕАД.
От организаторите Aon Hewitt представиха анализ за ангажираността на българските служители в компаниите.
Според данните 54% от служителите у нас са ангажирани с развитието на компанията, където работят. Т.е. Всеки втори у нас е ангажиран с успеха на работното си място.
Сред служителите на най-добрите компании в България този процент е 82.
Един от изводите на анализа сочи, че бизнес стратегията, топ мениджмънтът и ангажираността на служителите водят до просперитета и по-високите печалби за компаниите.
Предизвикателствата пред ангажираността на служителите са икономическата ситуация в страната, разминаваията между старото и новото поколение и технологичните промени.
Друг извод от анализа сочи, че работещите в София са по-ангажирани с просперитета на компанията от тези в останалата част от страната. Това се дължи на добрата репутация на столичните компании и на възможностите за развиване на добра кариера.
В провинцията се оценява балансът между работа и личен живот и това, че хората харесват колегите си.
В класацията са включени компании от 11 индустрии в страната. Сред тях 81% от ангажираните с развитието на компанията са в областта на фармацията, 63% в IT компании, 59% в сферата на производството, а 47% в сферата на банките и финансовите услуги.
Водещи
-
Атанас Русев за случая "Петрохан": Калушев и групата му с подготвяни за много средства от ПВУ
По думите му връзките водят към ПП - ДБ
28.07 | 21:00
-
Йотова е фаворит на хората на изборите за президент
ова сочат данни на социологическа агенция "Глобал Метрикс"
28.07 | 20:45
-
Финансов хороскоп за всички зодии през август
Парад на планетите засипва Зодиака с пари, вижте кой печели най-много
28.07 | 20:30
-
„Прогресивна България“ предлага по-кратка ваканция за депутатите
Предложението е включено в проекта на програмата за работа на НС за тази седмица
28.07 | 20:15
Най-четени
-
Илиян Василев: Да бъдем сериозни! Иран няма да нападне България! 4
Малко повече гръбнак не би ни навредил.
28.07 | 11:15
-
Умишлен палеж е водещата версия за пожара в дома на открития мъртъв бизнесмен в Банкя
По неофициална информация разлседващите работят по версия за убийство, което се е случило в...
28.07 | 13:20
-
12-годишно момче пострада тежко с тротинетка, транспортирано е с въздушна линейка към „Пирогов“
Инцидентът е станал в Лясковец
28.07 | 13:59
-
Мира Добрева отхвърли номинация за вицепрезидент на България
Журналистката избира да продължи досегашната си телевизионна кариера
28.07 | 10:03