Коронакризата „изяде“ коледните бонуси 18.12 | 13:05
Въпреки това обаче не са малко и фирмите, които възнамеряват да зарадват служителите си за празниците
Заради пандемията по-малко фирми тази година ще раздават коледни бонуси на своите служители. Стимулите ще варират от 200 до 1000 лв., показва проучване на Българската търговско-промишлената палата (БТПП), предаде БНР.
Въпреки кризата около 60 на сто от фирмите възнамеряват да дадат допълнителни стимули на своите служители. В сравнение с миналата година делът им пада с повече от десет процента.
Основната причина за допълнителното стимулиране са както празниците, така и мотивацията на служителите.
Четиринадесет процента от компаниите категорично посочват, че основната причина да не раздадат бонуси са именно негативните последици от Covid-19, а за повече от 20 на сто лошото финансово състояние не позволява допълнително стимулиране на служителите.
Седем процента от мениджърите все още не са решили дали ще стимулират допълнително персонала си.
С най голям дял са стимулите до двеста лева - в 36 процента от компаниите.
От 200 до 500 лева ще раздават 22 процента.
Бонуси над хиляда лева могат да очакват служителите на около 15 на сто от фирмите.
В една трета от предприятията бонусите ще са по ниски от миналата година, а за една четвърт по високи.
Водещи
-
Изненада! Ето защо кучетата край Чернобил станали сини на цвят
Причаната рзкри експерт от организация за защита на безомните животни
08.12 | 16:45
Най-четени
-
Politico: ЕС иска България да поеме гаранция от 1,2 млрд. евро по заема за Украйна
Репарационният заем ще е обезпечен със замразените руски активи, а всяка държава-членка ще...
08.12 | 13:10
-
“НЕ на омразата!” - членове и активисти на ДПС, в защита на демокрацията, сигурността и стабилността на България
"Това е нашият отговор на тези, които са безотговорни към бъдещето на хората, за да осъществят...
08.12 | 10:15
-
Желязков: Оттегленият бюджет беше възможен за мнозинството, настоящият - приемлив за социалните партньори
Имаме своята вина, защото търсихме подкрепата на мнозинството, а не на синдикатите и...
08.12 | 13:20