Край на отоплителния сезон в Пловдив 24.04 | 10:55

От понеделник в Града под тепетата започва поетапно спиране на парното

От iNews.bg

От 27 април 2020 г. ЕVN Топлофикация започва спиране на топлоподаването в Пловдив, с което настъпва край на отоплителен сезон 2019/2020 г. Изключването на съоръженията ще се извърши поетапно в рамките на няколко дни. То е съгласно условията, посочени в Наредба за топлоснабдяването – "средната денонощна температура на външния въздух в три последователни дни е над 12 градуса”, както и дългосрочната прогноза за времето, която дава информация за повишаване на температурите.

В случай че живущите в съответната сграда имат желание централното отопление да остане включено, е необходимо домоуправителите или упълномощените лица да уведомят дружеството на денонощен телефон 0700 1 7898 или във всеки един EVN Офис в Пловдив.

Абонатните станции са оборудвани с контролери, които автоматично спират или включват отоплението при повишаване или понижаване на външните температури.

EVN Топлофикация напомня предимствата на централното топлоснабдяване:

-Отопление и гореща вода в едно: Наред с отоплението на своя имот, клиентът може да използва и битова гореща вода 24 часа в денонощието. По този начин не е необходимо да се закупува допълнителни уреди (бойлери) за загряване на вода.

-Използването на топлоенергия за отопление и гореща вода не натоварва допълнително вътрешните ел. инсталации в сградите, които са проектирани и изградени с централно отопление.

-Домашен уют и комфорт - постига се равномерна температура в целия имот

-Удобство и чистота: без прах и дим в дома.

-Не се изисква ежегодна поддръжка и обслужване от клиента

-Сигурно и безопасно ползване: отоплителните тела не носят риск от избухване или запалване и са безопасни. Могат да бъдат управлявани дори от дете.

-Сигурност на доставките и през най-студените зимни месеци.

-Чист въздух и околна среда: ЕVN Топлофикация не отделя във въздуха на Пловдив вредни вещества като серни диоксиди, прах (фини прахови частици) и диоксини.

Водещи

Най-четени