МТСП: Втора седмица по-малко хора губят работа от тези, които намират 30.05 | 15:34
От 13 март до момента 46 162 души са започнали работа

В последните две седмици се наблюдава трайна тенденция повече хора да намират работа на ден отколкото да се регистрират като безработни в бюрата по труда, съобщиха от Министерството на труда и социалната политика. В последната седмица от извънредното положение средно по 1225 души на ден са били устройвани на пазара на труда, а от 25 до 29 май броят им се е увеличил с 26% - до 1547 на ден.
В същото време дневно се регистрират по средно 1000 безработни, колкото бяха и преди кризата. Ако тази тенденция се запази и през юни, близо 60% от безработните ще намерят работа, включително и в сферата на туризма, хотелиерството и ресторантьорството.
От 13 март до момента 46 162 души са започнали работа, като почти половината – в преработващата промишленост. Над 20% са предпочели да се занимават с търговия и ремонт на автомобили. Близо 10% са станали строители, а 8% са били наети в държавната и общинска администрация. Освен в тези дейности, безработни са започнали работа и в сферите на транспорта, професионалните дейности и научните изследвания, образованието, селско, горско и рибно стопанство, хотелиерство и ресторантьорство и др.
Водещи
-
„Възраждане“ се вдига на нов протест срещу еврото
Лидерът на партията Костадин Костадинов отправи апел към противниците на въвеждането на еврото...
03.06 | 21:00
-
Джефри Сакс:Сценарият за разпад на Европейския съюз е възможен
Тази структура остава доста крехка, заяви американският икономист
03.06 | 20:45
-
В сряда се очакват положителни конвергентни доклади от ЕЦБ и ЕК
Очакванията са двата доклада да са положителни
03.06 | 20:30
-
Мъск пуска интернет в български села?
КРС инициира обсъждане за разгръщането на "Старлинк" в отдалечени малки населени места
03.06 | 20:15
Най-четени
-
Балабанов: Изплашен от еврото, колегата Цончо стои на площада, а спестяванията му са в евро
По думите му правителството е създадено като опит за стабилизация на страната.
03.06 | 10:15
-
Адвокати излизат на ефективен протест пред Съдебната палата в Пловдив
Протестът е насрочен за 12.00 часа.
03.06 | 11:00
-
Завладява ни нов силно заразен вариант на COVID-19!
Той вече се ра разпространява по света, вижте симптомите
03.06 | 16:15
-
Това е шампионът по покупки на жилища в София
с приемането на еврото пазарът на недвижими имоти у нас ще се успокои, смятат брокери
03.06 | 17:00