Министерски съвет прехвърли "Скобелев парк" в Плевен на общината 02.04 | 14:54
Отдадоха безвъзмездно и имот на МВР

На днешното си заседание Министерският съвет реши да даде безсрочно имот - публична държавна собственост, на "ЕВН България Електроразпределение", ЕАД за изграждане на трафопост, обслужващ вилна зона "Минерални бани" и квартал Банево.
Парцелът е с размер от 24 кв. м. и ще послужи за преместване на стария трафопост, който се намира близо до разкопките на древния град Аква калиде - Термополис.
Решено е и "Скобелев парк" в Плевен, представляващ недвижима културна ценност с категория "национално значение", да бъде предоставен на общината, която да поеме поддръжката му.
С друго решение бе отнето правото на управление върху част от имот от Националния статистически институт. Става дума за статистическото бюро в Габрово. Тази част от имота ще премине под управлението на областния управител на Габрово.
На заседанието беше решено също безвъзмездно да се предостави имот на Националното бюро за контрол на специалните разузнавателни средства (НБКСРС). Частта от имота се намира в област София и ще се управлява от Министерството на вътрешните работи.
Министерският съвет реши безвъзмездно да прехвърли и правото на собственост върху имоти - частна държавна собственост, на община Генерал Тошево, област Добрич. Парцелите се намират в с. Петлешково, община Генерал Тошево, област Добрич.
Водещи
-
52-годишен българин изчезна при гмуркане в Охридското езеро
Местната полиция и водолазни екипи започнаха издирвателна операция
09.08 | 19:13
-
Пълнолуние във Водолей днес: Ето какво ще донесе на всяка зодия
Нито един зодиакален знак няма да остане незасегнат
09.08 | 17:40
-
Тръмп обяви, че е помирил Армения и Азербайджан
09.08 | 17:20
-
Два шведски самолета също се включват в гасенето на огнения ад край Славянци
Задействан е кризисния щаб, който наблюдава обстановката и при необходимост ще се вземе...
09.08 | 17:00
Най-четени
-
Левон Хампарцумян каза докога да не пипаме Бурканбанк
И преди, и след еврозоната с парите от бурканите по закон можем да платим всичко
09.08 | 11:00
-
Фон дер Лайен: ЕС е готов да предостави 3 млрд. евро на един "демократичен" Беларус
Тя потвърди ангажимента на блока да предостави пакет от 3 милиарда евро за подпомагане на...
09.08 | 16:00