Москва: Не преговаряме за рестарт на „Южен поток“ 06.06 | 13:15
Българите не са заявявали доставка на повече газ, заяви Александър Медведев

"Газпром" не обсъжда с България възобновяването на "Южен поток", а варианти за развитие на нейната газопреносна система. Това заяви заместник-председателят на концерна Александър Медведев. "С българските колеги обсъждаме варианти за развитие на газотранспортната система на България, именно за това става дума", каза той, отговаряйки на журналистически въпрос относно плановете за възобновяването на строителството на "Южен поток", цитиран от ТАСС.
Освен това, както отбеляза Медведев, молба от България към "Газпром" за увеличаване на доставките на природен газ не е постъпвала. "В този случай аз участвах в преговорите с България. Никакви питания за 15 милиарда куб. метра газ не са постъпвали", подчерта заместник-председателя на "Газпром", предаде БГНЕС.
Българският премиер Бойко Борисов заяви вчера, че България разчита на руски газ в обем 15 милиарда куб.м., подготвяйки се за строителството на газоразпределителния център "Балкан". Премиерът изрази опасенията, че България от страна транзитираща природен газ, може да се превърне само в негов потребител, ако новите газови потоци заобиколят страната, припомня ТАСС.
Водещи
-
Над 100 хуманитарни агенции предупредиха за масов глад в Газа
Те обвиняват Израел, че не позволява раздаването на хранителни помощи
23.07 | 16:15
-
Адв. Хаджигенов: През 2020 г. протестът беше граждански, сега е политически
Според него има "преескалиране на нещата" относно казуса с ареста на кмета на Варна Благомир...
23.07 | 16:00
-
Асен Василев: Ще има скок в цените заради промените в Закона за еврото
Законопроекти на управляващите водят до обедняване на гражданите, заяви той
23.07 | 15:50
Най-четени
-
Опасни бактерии дебнат летовниците в Черно море
В САЩ например около 1 на 5 заразени умира в рамките на два дни.
23.07 | 11:59
-
Васил Терзиев внесе предложение до Столичния общински съвет за изменение на подробния устройствен план в местност "Кръстова вада"
Връщане към законните параметри
23.07 | 09:59
-
На 23 юли православната църква почита паметта на светите мъченици Трофим и Теофил
В народния календар, този ден е известен като Трофимовден или Трофимовци.
23.07 | 10:59
-
11-месечно бебе почина след поставена ваксина в УМБАЛ - Бургас
Родителите са поискали да бъде извършена аутопсия, която да покаже точните причини за смъртта...
23.07 | 13:30