Мостът Силистра - Калараш може да бъде построен с пари от Дунавската стратегия 16.05 | 14:23
Стратегията може да осигури до 100 млрд. евро за проекти

Третият мост над река Дунав в района Силистра – Калараш може да бъде финансиран като проект от Дунавската стратегия. Това заяви евродепутатът Мария Неделчева днес (16 май) в Силистра, където се проведе първата маса от обществения дебат "Дунавската стратегия - възможност да градим регионите в Европа".
От своя страна министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова потвърди ангажимента на българското правителство за реализацията на проекта
"Построяването на трети мост при Силистра, съчетано с подобряването на навигацията по Дунав и развитието на транспортните връзки с останалите държави по поречието, ще ни помогне да развием региона и да го превърнем в привлекателно място за инвестиции и туризъм", коментира Павлова.
Освен реализацията на инфраструктурни обекти, Дунавската стратегия дава безброй възможности и за финансирането на проекти, свързани с опазването на околната среда, каза Мария Неделчева. Пример за такъв проект даде министърът на околната среда и водите Нона Караджова, която обяви, че е в ход проект за почистването, реконструкцията и обновяването на природния резерват "Сребърна".
"По проекта ще бъдат залесени обезлесените райони около резервата "Сребърна" и ще бъдат почистени шлюзовете, които го свързват с река Дунав. Освен това по друг проект ще обновим изцяло и ще разширим цялата туристическа инфраструктура в резервата и ще закупим специални камери за следенето на популацията на колониите от пеликани", коментира Караджова.
Мария Неделчева, че в рамките на Дунавската стратегия България и Румъния ще координират развитието на проектите в сферата на туризма и културата, а заедно с Германия имаме отговорната задача да координираме проектите, свързани с борбата с организираната престъпност и корупцията.
Водещи
-
Малките и средни предприятия ще спечелят най-много от влизането ни в еврозоната
Това коментира министърът на икономиката и индустрията Петър Дилов
08.07 | 20:40
-
Нов протест за запазване на българския лев се провежда в столицата
Демонстрацията е подкрепена от партиите "Възраждане", МЕЧ и "Величие"
08.07 | 20:20
-
Асен Василев: Акцията на Антикорупционната комисия в община Варна е политическа атака
Според него зад нея стои Делян Пеевски и кръгът около него
08.07 | 20:00
Най-четени
-
И ЕП гласува ЗА влизането ни в еврозоната (ОБНОВЕНА)
Финалното решение ще вземат финансовите министри на 27-те държави членки на ЕС в Брюксел след...
08.07 | 13:31
-
Протест срещу въвеждането на еврото (ОБНОВЕНА)
08.07 | 14:00
-
Христо Петров: Всеки вика „Махам се", къде се махаш – в еврозоната се махаш
По думите на Петров, "добро ще има направя, ако поне аз им спестя мащабния икономически анализ...
08.07 | 11:30
-
България, добре дошла в еврозоната!, гласи надписът на близо 30-метров транспарант, поставен на сградата "Шарльоман" на Европейската комисия в Брюксел
Сградата "Шарльоман" е първата от комплекса сгради в Брюксел, издигнати за нуждите на...
08.07 | 11:44