НСИ стартира нова е-услуга в полза на бизнеса 04.01 | 13:40
Институтът вече дава шанс на фирмите за онлайн анкета за развитието му
От тази година традиционната анкета на Националния статистически институт (НСИ) за бизнес наблюденията в промишлеността, строителството, търговията на дребно и услугите се провежда и по интернет, съобщават от НСИ.
Целта на новата е-услуга е да облекчи фирмите у нас при подаване на статистически данни.
Онлайн изследването ще се провежда от колцентъра на НСИ във Варна, който беше създаден преди Преброяване 2011. Сега той ще предлага и други услуги - интервюта чрез интернет (CAWI) и интервюта, провеждани по телефона с помощта на компютър (CATI).
До 19 часа на 10 януари тази година фирмите ще имат възможност да попълнят анкетните карти по интернет. След това ще стартират телефонни интервюта за не отговорили и за изчистване на грешки при попълването на анкетната карта. Анкетирането приключва на 16 януари, а данните ще бъдат обявени на 27 януари.
Бизнес анкетите показват как мениджърите оценяват настоящата и бъдещата икономическа ситуация в страната. В наблюденията се отразяват и прогнозите на бизнес ръководителите за развитието на техния бизнес.
Очакванията на НСИ за голям интерес към онлайн попълването на бизнес анкетите се оправдават още през първите 24 часа от стартирането на новата услуга – попълнени са 572 анкети, което е 17,3% от извадката с имейли. Подобен интерес се наблюдава и при годишната отчетност на фирмите – през 2011 година онлайн отчети подадоха 85% от всички фирми.
Допълнителна информация за анкетата може да бъде получена на телефони: 02/9857 595 и 052/575 222 или на имейл surveyba@nsi.bg.
Водещи
-
НС одобри създаването на комисия за дейността на фондациите на Сорос у нас
Новата комисия беше предложена от "ДПС-Ново начало"
05.11 | 15:45
-
Еврокомисията ни удържа 215 млн. евро от второто плащане по ПВУ
Страната ни ще получи 439 милиона евро
05.11 | 15:30
-
Румен Радев наложи вето върху Закона за допълнение на Закона за насърчаване на инвестициите
Според него законът поставя МС във функционална и оперативна зависимост от становище на ДАНС,...
05.11 | 15:20
-
Николай Василев: Няма нужда държавата да събира повече пари и да харчи 47% от БВП
Губят се около 5,4 млрд. евро, с които ще бъдат капитализирани държавни дружества – 8 на брой,...
05.11 | 15:10
Най-четени
-
България на прага на еврото: Страната е готова за новата валута от 1 януари (ОБЗОР)
Символично президентът на Европейската централна банка разписа българското евро, което ще...
05.11 | 04:36
-
Борисов: Това е коалиционен бюджет
Лидерът на ГЕРБ коментира и санкциите от Великобритания, наложени на лидера на „ДПС-Ново...
05.11 | 10:59
-
Работодателите бойкотираха НСТС за Бюджет 2026
Няма да има заседание на Националния съвет за тристранно сътрудничество
05.11 | 13:13
-
Без метро по линия 3 през уикенда
Очаква се нормалният трафик по линията да бъде възстановен в понеделник сутрин.
05.11 | 09:45