Намират работа за 5 хил. безработни 10.03 | 12:04
Заявени са с 3,6 хил. повече работни места през първите 2 месеца на 2014 г., обясни Орешарски

Продължаваме да държим на мерките за временна заетост. Това заяви днес министър-председателят Пламен Орешарски по време на националната среща на правителството с медиите.
Премиерът обясни, че по програма "Сигурност" ще бъде осигурена работа на около 5 хил. безработни. Те ще са заети най-вече с охранителната дейност в по-малките населени места, където има проблем с битовата престъпност.
За първите два месеца на година с 3,6 хил. са повече работните места са заявени от работодателите спрямо първите 2 месеца на миналата година.
По думите на премиера усилията на правителството за насърчаване на инвестиционната активност ще продължат.
"Ще продължим да работим за подобряване на образованието и неговото адаптиране към практиката", каза още Пламен Орешарски, цитиран от Econ.bg.
Министър-председателят заяви още, че ще се работи за "по-надеждни здравни услуги".
Ще продължим усилията за едно по-равномерно териториално развитие и по-нататъшно изграждане на инфраструктурата, каза още министър-председателят.
Премиерът изтъкна, че за посочения период се е подобрила събираемостта на държавните приходи. Успяхме да върнем цялото ДДС, при положение, че заварихме 710 млн. лева невъзстановен данък, а приключихме с 240 млн. лева възстановено, отчете той.
Миналата седмица от Агенцията по заетостта обявиха, че през март ще бъдат открити 6 хил. нови работни места. Припомняме, че през януари агенцията отчете рекорден брой заявени свободни работни места от работодатели в реалната икономика от близо 11 хил.
Водещи
-
Зафиров: Исканият вот на недоверие към правителството е буря в чаша вода
"Още с първото изречение на мотивите става ясно, че единствената му цел е да бута...
29.03 | 14:00
-
M3 Communications Group, Inc.отличена със злато за корпоративен PR
Експертизата в корпоративните комуникациии стратегическата визия на компанията за клиента...
29.03 | 13:40
-
Александра Фейгин спечели олимпийска квота във фигурното пързаляне
България ще бъде представена във фигурното пързаляне в Милано догодина
29.03 | 13:20
Най-четени
-
Шефът на Пирогов с добра новина за лекуваните у нас от Кочани
Трагедията наистина е голяма, защото става дума за деца, каза д-р Валентин Димитров
29.03 | 11:38
-
Дъждовно следобед, слънчево сутринта
Максималните температури ще бъдат между 13° и 18°, за София - около 13°
29.03 | 08:57
-
Росен Желязков: Днес България отбелязва 21 години като пълноправен член на НАТО
Това се казва в официална позиция на премиера
29.03 | 10:00
-
Слънчевото затъмнение и новолунието днес: Какво не се прави?
Вижте и как ще се отразят те на зодиакалните знаци
29.03 | 09:30