ОП "Транспорт" - шампион по еврофондове 02.08 | 13:31
Следващата година ще бъде предизвикателство в областта на еврофондовете, смята Дончев

Оперативна програма транспорт е шампион по еврофондовете с договорени 95% от предвидените средства. Това заяви министърът по управление на европейските средства Томислав Дончев в Бургас.
Малко изоставане се наблюдава при Оперативна програма "Околна среда", а в сектор "Рибарство и аквакултури" има проекти за 53% от парите, което усвоените средства са 17%.
Следващата година ще бъде предизвикателство в областта на еврофондовете, заяви министърът по управление на европейските пари.
През тази година трябва да приключат договарянията по настоящия програмен период, да се определи рамката за следващия и да се обслужат несравнимо по-големи плащания, обясни Дончев.
Към момента са договорени 81% от от цялата финансова рамка, която е 12,8 млрд. лева. Една четвърт от тези пари вече са платени на бенефициентите, участвали и спечелили проекти по оперативни програми.
В Бургас министърът откри днес Областен информационен център, информира БТА. Такива има още 27 в страната. По-късно днес Дончев ще участва в дебат на тема "Реализация на младите хора - България или Европа" и ще открие и изложението "Младежта в движение", организирано от Европейската комисия в партньорство с община Бургас.
Водещи
-
Политолог: Борисов ще трябва да си избере бряг между Радев и Пеевски
Първан Симеонов подчерта, че страната търпи сериозни щети от сегашната политическа ситуация –...
18.10 | 18:00
-
Свещеник с пророческо видение: Извънземен кораб ще посети Ватикана
НЛО-то щяло да се движи над океана и от него щели да излизат малки корабчета
18.10 | 17:38
-
Москва: Твърде е рано за преговори с България за прелитане на самолета на Путин към Будапеща
Единият възможен въздушен маршрут е и над нашата страна
18.10 | 17:00
Най-четени
-
След срещата Тръмп - Зеленски: "Томахоук" за Украйна - под въпрос
"Даването на Украйна на "Томахоук" ще означава по-голяма ескалация и много лоши неща могат да...
18.10 | 09:45
-
В Пловдив обраха доброволци, спасявали хора в Елените
Посегателството е станало в Спасителен клуб за бъдеще
18.10 | 12:00
-
Омбудсманът настоява за незабавно спиране на застрояването и защита на Боянското блато
Велислава Делчева сезира кмета на София Васил Терзиев
18.10 | 15:00