ОЦК "Кърджали" на ръба на фалита* 11.05 | 10:13
Банките - кредитори не харесвали идеята полски инвеститор да ползва предприятието под наем
Ситуацията в ОЦК Кърджали е много тежка и има голяма опасност да се стигне до несъстоятелност.
Това заяви министърът на икономиката, енергетиката и туризма Делян Добрев, преди да открие конференция за инвестициите в столичния хотел "Шератон".
Самият Добре коментира обаче, че се надява да не се стигне до фалит и каза, че е оптимист. На този етап полски инвеститор предлага да ползва компанията под наем, но без да плаща главници или лихви за една година от кредитите на предприятието. Банките-кредитори обаче не са съгласни на този вариант.
Министърът допълни, че има и други опции, по които работи Министерството на икономиката, енергетиката и туризма (МИЕТ) и се надява до седмица да има положително развитие по въпроса.
Най-късно в понеделник (14 май) пък ще стане ясно името на новия заместник-министър, който ще замести Валентин Николов. Той изненадващо беше освободен от поста и назначен за директор на АЕЦ "Козлодуй".
Правителството в никакъв случай не се е отказало да търси по-добри условия за новия договор, който ще се подпише в края на годината за доставки на газ, увери още Добрев.
Същевременно от КНСБ съобщават, че под нова форма продължават протестите на работниците и служителите от "ОЦК” АД гр. Кърджали.
На палатков лагер до паметника на Васил Левски в града, днес (11 май) , от 9.00 ч. до 18.00 ч., се събира подписка в подкрепа на исканията на протестиращите металоработници.
Към справедливите им искания се присъединяват работниците и служителите от всички предприятия, които масово се подписват, за да го има ОЦК. Широка е подкрепата и на цялата общественост в града.
_________________________________
*Информацията е актуализирана към 10.40 часа.
Водещи
-
Правителството обмисля прогресивно облагане на жилищата
Премиерът предупреди за възможен скок на наемите
18.06 | 17:59
-
АЕЖ иска разследване на заплахи срещу журналиста Димитър Стоянов
Институционален отказ и дела шамари
18.06 | 17:40
-
Регионалният министър: Във Варна масово са си позволявали да се строи незаконно
За цялата местност Баба Алино регионалният министър съобщи, че е констатирано незаконно...
18.06 | 17:20
-
Специалистите от ВМА са извършили чернодробна трансплантация на 58-годишна жена
Донорът е мъж на 46 години. Операцията е извършена вчера и е протекла добре.
18.06 | 17:00
Най-четени
-
Румен Радев: Държавата няма ресурс сама да изгради всички магистрали
Няма как да имаме силна и модерна държава, ако имаме слаби региони, отбеляза той
18.06 | 12:45
-
Петкова: България е на прага на окончателното излизане от „сивия списък“
В сряда беше съобщено, че MONEYVAL е приключил Петия оценителен кръг за България и страната ни...
18.06 | 11:59
-
Какъв документ е необходим, освен паспорта на детето, ако то е под 18 г. и пътува до Гърция с роднини
При съмнение Гранична полиция може да извърши полицейска проверка на МПС
18.06 | 14:15
-
Румен Радев: Войната отдавна излезе извън окопите и се разпростря върху икономиката, енергетиката, спорта, културата
Министър-председателят постави акцент върху отстояването на интересите на България, особено в...
18.06 | 15:15