Обама остави данъчните облекчения 07.12 | 11:50
В сила до края на 2011 ще продължат да бъдат и допълнителните помощи за безработица
Противно на позицията на доста от съпартийците си демократи, президентът на САЩ Барак Обама договори споразумение с републиканците в Конгреса за удължаване на програмата на данъчни облекчения и допълнителни помощи за безработица, която беше приета още от Джордж Буш.
Освен облекченията по Данък общ доход и помощите за незаетите, програмата включва едногодишно намаление на данъците за социални осигуровки плюс олекотено данъчно бреме за бизнеса, припомня АФП.
Противно на обещанията си преди да стане президент, Обама се съгласи да няма промени по програмата, пусната в действие от Джордж Буш, но само временно – за период от две години.
Американският президент защитаваше позицията, че увеличение на данъчните облекчения трябва да има само за физически лица с доход под 200 хил. долара годишно и за семейни двойки с годишен доход под 250 хил. долара.
Съгласно новото решение допълнителните помощи за безработица ще останат в сила до края на 2011 година за трудоспособни американски граждани, които са без работа от над 26 седмици и под 99 седмици.
Облекченията по данъците за социални осигуровки важат за служители, не за работодатели, като намалението е с 2 процентни пункта - от 6.2% до 4.2%.
Водещи
-
Вдигнаха самолети на НАТО заради мистериозен обект в Литва
След проверка властите установиха, че става въпрос за метеорологичен балон
13.06 | 17:40
-
Трима загинали и тежко пострадал при катастрофа на лек автомобил в дърво
Трагедията се е разиграла в участъка между селата Крислово и Динк, Пловдивско
13.06 | 17:20
-
6-месечно бебе е починало в болницата в Търговище, започват спешни проверки
Спешна проверка и по случая с починалата родилка в Сливен от миналата седмица разпореди още...
13.06 | 17:00
Най-четени
-
Това ли е държавата, блокирала възпоменателната ни монета?
Ето и каква е причината, според запознати
13.06 | 10:00
-
Шишков: Случаят "Баба Алино" е продукт на завладяната държава
За един месец разкрихме проблеми за стотици милиони, похвали се министърът
13.06 | 11:40
-
Тулси Габард разсекерети доказателства за 120 US биолаборатирии в 30 държави по света
Досега доказателства за цялото съществуване и финансиране на тези лаборатории бяха съзнателно...
13.06 | 13:40