Ограничават производството от електроцентрали 19.03 | 12:41
Причина е топлото време
Мощностите на всички ВЕИ централи, присъединени към електроразпределителната мрежа в Югоизточна България, да се ограничат с 60%. Това са поискали от Електроенергийния системен оператор (ЕСО), съобщиха от EVN. Така фотоволтаичните и вятърните паркове ще работят с 40% от капацитета си от 10:00 до 17:00 часа. Причина за ограничението е топлото време. Затова от ЕСО не могат да кажат дали тази мярка ще се вземе отново.
При установяване на неизпълнение на оперативното разпореждане от страна на даден обект EVN България Електроразпределение ще пристъпи към преустановяване на достъпа на този обект до електроразпределителната мрежа за времето на ограничението, обявиха от дружеството. Освен производството на енергия от ВЕИ с 30% бе ограничено и производството на ток от АЕЦ "Козлодуй" заради топлото време, става ясно от данните на Електроенергийния системен оператор.
Оттам припомнят, че първо са ограничили производството на ток от АЕЦ "Козлодуй". Така в момента 6-и блок на централата работи с мощност 734 MW, информира 3e-news. На пълно натоварване работи 5-и блок на ядрената ни централа.
Водещи
-
Как да разпознаем емоционално зрелия човек
Когато във вас се събужда нещо детско, вие великодушно си мислите: Нека!
07.11 | 17:40
-
На церемония в София бе отбелязана 140-ата годишнина от Сръбско-българската война
Военният ритуал беше изпълнен от военнослужещи от Националната гвардейска част и Гвардейския...
07.11 | 17:20
-
Земята е под въздействието на слаба геомагнитна буря, която започна вчера, но се очаква да се засили в късните часове днес
Ще засегне ли комуникациите и спътниците?
07.11 | 16:45
-
Радостин Василев: От днес обявявам край на партия "Величие"
"От днес обявявам край на партия "Величие". Това не е политическа формация, а финансова...
07.11 | 16:30
Най-четени
-
Запаси има, хората ще имат гориво, износът е спрян, коментира лидерът на "ДПС-Ново начало"
"Виждам истерията на "партията на пуделите" и на "Лукойл"
07.11 | 12:30
-
Венета Райкова обяви кога се завръща на екран
Венета Райкова отбеляза 66-ия рожден ден на БНТ с любопитен коментар, който развълнува...
07.11 | 14:30
-
Аптеките ще спрат да работят
Чака ни небивала здравна и лекарствена криза, алармират от Българския фармацевтичен съюз
07.11 | 13:45
-
Левите обикновено се грижат за младите хора и децата. Нашите „леви“ – не - обясни Нинова
Нинова: Не знам кой неграмотник пусна дъвката, че бюджетът за 2026 г. е ляв
07.11 | 12:59