Опасения от африкански свински грип замразиха вноса на месо от България 09.07 | 10:20
Швейцария предприе мерки за овладяване на епидемията

Опасения от епидемия от африкански свински грип принуди Швейцария да замрази вноса на живи прасета и месо от България и още няколко страни от Европейския съюз. Швейцарските власти предприемат тази мярка в опит да овладеят африканския свински грип и да предотвратят да предотвратят неговото разпространение на територията на страната им. Вносът беше спрян и от Румъния, както и някои части на Латвия и Хърватска, предаде "Франс прес".
От постановлението на швейцарските власти по безопасност на храните забраната обхваща всички живи прасета, тяхното месо и ембриони.
Според Организацията за прехрана и земеделие на ООН (ФАО) африканският свински грип се разпростира на Балканите, Кавказ и Русия от 2007 г. Зараза обхваща и някои области в Африка.
Припомняме, че в края на месец юни в Латвия три диви глигана бяха открити мъртви около границата с Беларус. За да се справят с проблема, властите там разпоредиха масово избиване на свине.
Счита се, че заразата произтича от Беларус, като заразени диви глигани бяха открити по-рано тази година в други европейски страни като Полша и Литва.
Водещи
-
Частично бедствено положение във Варна
То е заради замърсяването с мазут на брега вчера
01.04 | 17:00
-
Известен тв оператор се самоуби - скочи от моста в Бургас
Русален Михайлов е страдал от параноя
01.04 | 16:45
-
Пет години затвор за мъжа, обезобразил съпругата си с макетен нож
На жертвата бяха направени 58 хирургични шева
01.04 | 16:30
-
Туристическият бранш се вдига отново на общонационален протест
Протестните действия ще преминат под надслов "Политици, не убивайте българския туризъм, не ни...
01.04 | 16:16
Най-четени
-
Очаква се днес ДПС-ДПС да реши дали да оттегли подкрепата си за правителството
Декларацията беше направена след като депутатите на Доган гласуваха против избора на...
01.04 | 10:46
-
От днес вече ще плащаме по-скъпи тол такси по пътищата на страната
Във връзка с недоволството на превозвачите, свързано с увеличението на тол таксите,...
01.04 | 10:30
-
В Софийския градски съд започва делото срещу бившия дипломат Красимира Трифонова и дъщеря ѝ Габриела
По случая бяха задържани бившата съпруга на Пеев - Габриела и майка ѝ.
01.04 | 10:15
-
ТЕЛК комисиите имат пълен достъп до здравните досиета на пациентите си
Гражданите вече имат възможност сами да наблюдават и контролират целия процес по издаването на...
01.04 | 12:30