Остава само седмица за подаване на декларация за корпоративния данък 24.03 | 13:14
Очаква се да бъдат подадени през следващите дни около 26 000 декларации

Остава само седмица до крайния срок, в който трябва да се подадат данъчните декларации по Закона за корпоративното подоходно облагане.
До момента, на гише в офиса на НАП - Варна, са подадени 9 174 декларации за облагане с корпоративен данък, което е 39% от общо всичките 23 448 подадени декларации.
Най-много – 13 146 бр. или 56%, са подадени по електронен път. Само 5% или 1 128 броя са подадени чрез лицензиран пощенски оператор. Но това са по-малко от половината декларации, които се очаква да постъпят до 31 март в териториалната дирекция на НАП във Варна.
През 2013 година приетите декларации са били 49 478 броя, което означава, че през последната седмица се очаква още около 26 000 декларации, с които дружествата да декларират финансовите си резултати и дължимия данък.
От офиса на приходната агенция напомнят, че годишната декларация за облагане с корпоративен данък са длъжни да подават и фирмите, които не са осъществявали дейност през 2013 година.
Те попълват отделен формуляр, в който декларират, че за предишната година не са имали дейност и не дължат данъци. Към тази декларация не се прилага годишен отчет за дейността.
Годишните данъчни декларации на юридическите лица се подават по електронен път, на гише или чрез пощенски оператор.
Данъчно задължено лице, което подаде годишна данъчна декларация и годишен финансов отчет до 31 март на 2014 година по електронен път и внесе корпоративния данък в същия срок, ползва отстъпка 1% от годишния корпоративен данък, но не повече от 1000 лв.
Водещи
-
Гуцанов: Най-важно е сляпо-глухите хора да бъдат приобщени чрез социалните предприятия
По думите на министъра приобщаването на тази група може да стане чрез социалните предприятия,...
27.06 | 17:40
-
Нов нелегален "дом на ужасите": Изясняват чия собственост е обектът
Домът никога не е разполагал с лиценз, заяви вчера социалният министър Борислав Гуцанов
27.06 | 17:20
-
В България гнездят 47 двойки от застрашения в световен мащаб царски орел
За сравнение преди 25 години те са били едва осем
27.06 | 17:00
-
Столична община започва ежеседмично поливане на младите дървесни фиданки
Поливането ще обхване както основните пътни артерии, където са разположени преобладаваща част...
27.06 | 16:20
Най-четени
-
Ивелин Михайлов направи остри изявления срещу управлението в България
Критики към политически лидери
27.06 | 12:15
-
Радев пита: Къде са парите – за свлачища, язовири
На въпрос дали критиките му са насочени към лидера на партия ГЕРБ Бойко Борисов, Радев...
27.06 | 14:15
-
Започнаха нови ремонтни дейности по автомагистрала "Тракия"
Завършване на ремонта край Сливен
27.06 | 09:59
-
Дъжд от оставки в ПП
А идеите и принципите, които обединяваха хората по структурите в страната, сякаш останаха на...
27.06 | 12:59