От чешмата трябвало да тече чиста вода 12.04 | 11:20

Потребителите никога няма да бъдат доволни, не само когато купуват сирене, смята шефът на ДКЕВР

От Христина Рафаилова

ДКЕВР са постъпили много жалби срещу ВиК дружествата. Дори 20% от тях да са истина - това е много притеснително. Това заяви шефът на енергийния регулатор Евгения Харитонова и настоя операторите да започнат да подобряват услугата.

Тя добави, че следващите години, независимо кой стои в стола на председателя на ДКЕВР, ще бъде налаган строг контрол върху дейността на дружествата.

"Нещата трябва да станат като хората, независимо дали става дума за дядо Пешо или за палатите в "Бояна", добави Харитонова.

Тя призна, че работата на водните оператори не е лесна и като четяла колко услуги имат, й ставало лошо. Шефът на ДКЕВР добави, че потребителите никога няма да бъдат доволни, не само когато купуват сирене от магазина, но и като си пускат чешмата. Въпреки това от нея трябва да тече чиста вода.

Харитонова подчерта, че в добре развити села, равнинни области също има режим на водата, което според нея, не е нормално.

Водещи

Най-четени