Откриват Дунав мост 2 в петък 10.06 | 13:49
Миналата седмица бе учредено българо-румънското дружество
В петък ще бъде открит официално Дунав мост 2, съобщиха от транспортното министерство.
Миналата седмица бе учредено българо-румънското дружество "Дунав мост Видин – Калафат” АД с капитал от 300 000 лв., разпределен поравно между акционерите.
Компанията ще управлява съоръжението, свързващо Видин с Калафат, и ще събира таксите за преминаване от пътните превозни средства.
Седалището и адресът на управление на дружеството ще бъдат във Видин.
На официалното откриване ще присъстват европейският комисар за регионална политика Йоханес Хаан, президентът Росен Плевнелиев, премиерът Пламен Орешарски, шефът на парламента Михаил Миков, транспортният министър Димитър Папазов, министър-председателят на Румъния Виктор Понта, членове на правителствата на двете страни.
Водещи
-
Пълна програма по дни и часове до края на Световното по футбол
Груповата фаза приключи, ясни са съперниците и потоците до финала в Ню Йорк на 19 юли
28.06 | 11:40
-
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
По-големите сблъсъци ще станат тогава, когато започне да се подготвя Бюджет 2027
28.06 | 11:20
-
Полицията павана много хентанил на АМ “Тракия” до Пловдив
Ударът е реализиран на 26 юни
28.06 | 10:40
Най-четени
-
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната
Очакват се температури между 32° и 37°, в София - около 32°
28.06 | 09:00
-
Александър Вучич обяви, че подава оставка до седмици
На фона на 36-градусова жега и година и половина масови студентски протести, сръбският...
28.06 | 10:00
-
Калфин: Проектобюджетът отразява развитието на публичните финанси през първата половина на годината
Проблемът е, че сега плащаме цената на няколко години абсолютно безотговорно или некадърно...
28.06 | 09:45