Отличиха със сертификат инвеститора в проекта за детски лагер край Камчия 13.08 | 17:09
Изграждането на курортното селище ще струва 35,5 млн. лева
Проектът за изграждане на детски лагер край Камчия получи сертификат за инвеститор Клас А, съобщават от Министерството на икономиката, енергетиката и туризма (МИЕТ).
Инвестицията в строителството на детския лагер е на стойност 35,5 млн. лева. Детският лагер по новия проект ще включва медицински кабинети, зали за игри и танци, тренировъчна зала, сауна, музикален салон, кино- и концертна зала, изложбена зала, читалня, видеотека, интернет клуб.
Летният амфитеатър за близо 2000 места ще се използва за обучение, културни и спортни прояви. Ще бъдат разкрити 376 нови работни места, като общият брой на заетите в комплекса през 2014 г. ще достигне 769 души. Проектът ще се финансира изцяло от собствени средства за 2 години.
Проектът е разработен от компанията "СОК "Камчия".
Компанията изпълнява инвестиционна програма на правителството на Москва. Общата стойност на проекта е 200 млн. лева. До момента са осъществени два проекта в комплекс "Камчия". И двата са получили сертификат по Закона за насърчаване на инвестициите - през 2007 и 2009 година.
Те са на обща стойност 111 млн. лв. Първият е за изграждане на санаторно-оздравителен комплекс "Камчия” за 72 млн. лв., а вторият – за лечебно–диагностичен, балнеологичен и образователен център на стойност 39 млн. лв.
Сертификатът беше връчен на изпълнителния директор на дружеството "СОК "Камчия" Станка Шопова от зам.-мининстъра на икономиката, енергетиката и туризма Иво Маринов. На церемонията присъства и кметът на община Аврен Емануил Манолов, на чиято територия е комплексът и която е с високо ниво на безработица.
Водещи
-
Столична община: Не очакваме проблеми със снегопочистването в София
Относно голямата обществена поръчка за отпадъците в София, Надежда Бобчева каза, че днес вече...
21.11 | 18:00
-
Служител на НОИ: Няма да има пенсии, ако спрем да работим
Те искат 20% увеличение на фонда за възнаграждения вместо предвидените 5%
21.11 | 17:20
-
Защо конфликтът може да бъде най-здравословното нещо за вашата връзка
Те вече не се опитвали да се „поправят“ един друг, нито да се обвиняват или патологизират....
21.11 | 16:45
-
Служители на НОИ излизат на протест
Малко по-късно протести ще има и в други градове на страната.
21.11 | 16:30
Най-четени
-
Адвокат: Задължително обжалвайте, ако получите фиш за превишена скорост
Новата система за контрол на средната скорост обещава повече безопасност по пътищата, но...
21.11 | 15:30
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44
-
Поверия и обичаи за Деня на християнското семейство
Препоръчва се вярващите да се изповядат предния ден
21.11 | 11:45
-
Ваня Григорова: Цените в София скачат, а паркингите още ги няма
Пари има, но решения няма
21.11 | 12:15