Отменят Наредбата за топлоснабдяване 06.11 | 17:22
Причина са топлинните счетоводители, които не могат да настроят софтуера
Наредбата за топлоснабдяване ще бъде отменена. Това означава, че сметките за парно за този отоплителен сезон ще се изчисляват по старата наредба, заяви ресорният министър Драгомир Стойнев на заседание на парламентарната комисия по енергетика.
Според него наредбата, публикувана в "Държавен вестник" на 29 октомври, е много по-справедлива от сега действащата. Министърът отрече обвиненията, че заинтересованите страни не са били информирани за направените промени.
"Проектът на наредба бе поместен в сайта на министерството още през май тази година, всеки, който е искал, е можел да се запознае", каза Стойнев.
По думите му най-голямата топлофикация – софийската, е била отлично запозната с промените в наредбата и е била съгласна с тях, допълва БТА.
Той обясни, че наредбата се отменя заради писма от страна на Асоциацията на топлофикационните дружества и на топлинните счетоводители, че няма да могат за толкова кратък период да настроят софтуера си.
Стойнев заяви, че за да бъдат спокойни гражданите и да не възникнат грешки и проблеми в отчитането на сметките, е по-добре наредбата да влезе в сила от следващия отоплителен сезон.
Председателят на комисията по енергетика Рамадан Аталай обяви, че самият той е бил изненадан, че наредбата е била публикувана, без предварително това да се обяви, и то в средата на обсъжданията на готвените промени в Закона за енергетиката.
Водещи
-
Слави: Може да прецените кой е крив и кой е прав
Председателят на "Има такъв народ" обясни в социалните мрежи защо според него трябва да се...
22.01 | 20:45
-
Ивет Лалова е уличена в употреба на допинг
Пробата ѝ от Рио 2016 е тествана повторно, открито е забранено вещество
22.01 | 20:30
-
Почина бившият конституционен съдия и зам.-председател на парламента Анастас Анастасов
Председателят на НС Рая Назарян изрази съболезнованията си до семейството и близките на...
22.01 | 20:15
Най-четени
-
Нейнски: Никой не допуска, че Тръмп е поканил Радев в лично качество в Съвета за мир
Тя беше категорична, че България вече е в „клуба на богатите държави“ и трябва да има...
22.01 | 09:59
-
Радев: Благодаря на всички, подкрепили усилията ни да защитаваме държавността
Съдът насрочи за петък заседание по този въпрос, като очакванията са и окончателното решение...
22.01 | 09:45
-
Премиерата на шестия сезон на сериала "Под прикритие" ще е през есента
Шестият сезон на един от най-емблематичните родни сериали ще се завърне отново в ефира на БНТ...
22.01 | 12:00
-
Екшън сцени и скандал белязаха Държавното първенство по борба: Реферка удари борец
Намеси се и майка му
22.01 | 13:50