Отпускат кредити без обезпечения на малки и средни фирми 11.05 | 13:15
От страна на банките ще има лесно одобрение, което е много важно, особено за микро фирмите. Кредитът ще се отпуска в срок от пет работни дни след предоставяне на всички нужни документи

Още 96.2 милиона лева са предназначени за кредити по улеснена процедура на малки и средни предприятия. Средствата са допълнителни по "Програма Възстановяване", по линия на REACT-EU, и ще позволят на седемте банки партньори да подкрепят с нови заеми без обезпечение българския бизнес за оборотни средства и за нови инвестиции, предвид инфлацията. Това обяви на брифинг вчера министърът на иновациите и растежа Даниел Лорер. Финансовият инструмент ще се администрира от Фонда на фондовете към Министерството на иновациите и растежа. Малките и средни фирми ще имат значително улеснен достъп до бизнес кредити, възможност за 12-месечен гратисен период по главницата и финансиране без изисквания за материални обезпечения, както и одобрение в съкратени срокове.
От страна на банките ще има лесно одобрение, което е много важно, особено за микро фирмите. Кредитът ще се отпуска в срок от пет работни дни след предоставяне на всички нужни документи от страна на компаниите, посочи председателят на УС на Асоциацията на банките Диана Митева.
"Програма Възстановяване" беше разработена и стартира миналото лято, като вече се доказа, че е една от най-успешните след обявяването й в отговор на пандемията, свързана с COVID-19. До този момент по нея със 131,7 млн. лв. по гаранционните инструменти на Фонда са договорени кредити в размер на близо 400 млн. лв., като са подкрепени близо 900 малки и средни компании", изтъкна Лорер.
Водещи
-
Борисов: ПП искаха да ни чегъртат, но който нож вади, от нож умира!
Аз искам отлив към ГЕРБ! Кой ще подава оставка в "Промяната" си е работа на тази политическа...
26.06 | 13:20
-
Няма да има блокада в София: Увеличават заплатите в градския транспорт
Увеличенито е със задна дата от 1 апрел, реши СОС
26.06 | 13:10
-
Противници на еврото излязоха на нов протест срещу европейската валута в столицата
В района има засилено полицейско присъствие, а движението е ограничено.
26.06 | 12:59
-
ЦРУ: Иранската ядрена програма е понесла тежки щети
Противоречие между американските агенции
26.06 | 12:45
Най-четени
-
Георги Клисурски напуска „Продължаваме Промяната“
Вчера Кирил Петков подаде оставка като съпредседател на ПП и като депутат.
26.06 | 08:30
-
Напрежението в "Продължаваме Промяната" се увеличава
Общността на ПП-ДБ се намират в криза вече една година, допълни той.
26.06 | 09:45
-
Спират транспорта в София при това положение
В Столичния общински съвет (СОС) днес отново ще се разгледа бюджетът на Столична община за...
26.06 | 10:30
-
След повече от половин век чакане: „Възраждане“ настоя за завършване на магистрала „Хемус“
В изявлението си Янчев посочи, че днес Южна България изпреварва Северна по всички икономически...
26.06 | 10:45