Петролът - най-евтин от 3 месеца насам 10.10 | 09:30

"Брент"-ът поскъпна, след като либийският премиер беше арестуван

От Гергана Златкова

Лекият суров петрол WTI падна до най-ниската си цена от три месеца след доклад, който посочи, че американските запаси са отчели най-големия си ръст тази година.

Контрактите за ноември поскъпнаха с 20 цента до 101,81 долара за барел на електронната сесия на борсата в Ню Йорк, информира "Блумбърг".

Фючърсите поевтиняха с 1,8% до 101,61 долара за барел вчера (9 октомври) - най-ниската цена от 3 юли насам.

"Брент"-ът поскъпна с 50 цента до 109,56 долара за барел, след като премиерът на Либия Али Зидан беше арестуван.

"Премиерът е отведен в неясна дестинация по незнайни причини", се посочва на официалната Facebook страница на правителството, информират Econ.bg.

Водещи

Най-четени