Петролът поевтинява за седми пореден ден 10.05 | 09:35

Въпреки тенденцията цената на "Брент"-а все още е над 110 долара за барел

От Ивайло Ачев

За седми пореден ден цената на петрола върви надолу, след като официално беше потвърдено, че американските резерви от суров петрол са се увеличили отново, а ситуацията в Европа остава все така влошена, пише Bloomberg.

В електронната неприсъствена сесия на борсата в Ню Йорк лекият суров петрол поевтиня с 52 цента до 96,29 долара за барел. В азиатската сесия суровината се търгуваше за 96,40 долара за барел. Вчера вечерта, 9 май, контрактите за юни затвориха при 96,81 долара за барел – най-ниското ниво от 2 февруари насам.

Според данните на американското министерство на търговията през миналата седмица (30 април – 4 май) резервите от суров петрол на САЩ са се увеличили с 3,7 млн. барела до 379,5 млн. барела. Това е най-високото равнище от 1990 година насам.

В Лондон сортът "Брент" поевтиня с 53 цента до 112,67 долара за барел. Разликата в цената с лекия суров петрол се увеличава и достигна 16,27 долара.