Петролът поскъпва понеделнишки 25.03 | 09:25
Цената на суровината прехвърли 94 долара за барел
Лекият суров петрол WTI поскъпна втори ден, след като Кипър и Еврогрупата договориха нов спасителен план, пише Bloomberg.
Това намали пасенията, че европейската дългова криза ще се влоши.
Петролът с доставка за май беше нагоре с 54 цента до 94,25 долара за барел на електронната сесия на борсата в Ню Йорк.
В петък (22 март) контрактите се покачиха с 1,26 долара до 93,71 долара за барел - най-високата цена на затваряне от 18 март.
На лондонската борса "Брент"-ът с доставка за май поскъпна с 62 цента до 108,28 долара за барел.
Водещи
-
Авария временно спира водоподаването в няколко столични квартала
При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа "Софийска вода“ ще осигури...
24.06 | 10:30
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
Къде в Европа се плаща по-висок данък за второ жилище
Идеята за въвеждане на по-висок данък върху второто и третото жилище у нас предизвика бурни...
24.06 | 09:30
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
Жените могат да останат с по-ниски заплати заради новите разпоредби
Риск от чисто формално прилагане
24.06 | 08:52