В понеделник министър-председателят Димитър Главчев ще присъства на церемонията по подписване на договор за инженеринг за нови ядрени мощности на площадка №2 на АЕЦ "Козлодуй". Събитието ще се проведе на 4 ноември 2024 г., от 11 часа в Гранитна зала на Министерския съвет на Република България.
Договорът между АЕЦ "Козлодуй – Нови мощности" ЕАД и консорциума "Уестингхаус – Ейч Ди и Си" ДЗЗД ще бъде подписан от изпълнителния директор на АЕЦ "Козлодуй – Нови мощности" ЕАД - Петьо Иванов, Елайъс Гедиън от "Уестингхаус Електрик къмпани" и от името на "Хюндай енджиниъринг енд кънстракшън" – от г-н Йонг Джун Юн. На церемонията се очаква да присъстват министрите на енергетиката Владимир Малинов, на околната среда и водите Петър Димитров, посланикът на САЩ в България Н.Пр. Кенет Мертен, ръководителят на мисията на посолството на Република Корея в България г-жа Джи И Джо и други официални лица.
Подписването на договора е ключов етап от работата по реализация на проекта за изграждане на нова ядрена мощност в България. Съвместната работа на двете световни компании – Уестингхаус и Хюндай – за предоставяне на интегрирана услуга в България ще гарантира изпълнението на проекта в предварително заложените срокове и бюджет.
Припомняме, че с решение на Народното събрание южнокорейската "Хюндай енджиниъринг енд кънстракшън" бе избрана за провеждане на преговори за потенциален строител за инженеринг, строителство, доставка и въвеждане в експлоатация на 7 и 8 блок на АЕЦ "Козлодуй" с технология АР 1000 на американската Уестингхаус.
Водещи
-
АПИ: Продължават ремонтите на АМ „Хемус“. Шофирайте внимателно!
Дейностите ще продължат от 18 до 20 юни в няколко участъка
17.06 | 17:59
-
Отложиха делото срещу Димо Алексиев
Защитата на актьора иска експертиза на записите от боди камерите на полицаите, заради съмнения...
17.06 | 17:20
-
„Галъп“: Ако изборите са следващата неделя, ГЕРБ е първа сила, следват ги „ДПС-Ново начало“
Второто място в проучването се заема от "ДПС–Ново начало" - с изразена подкрепа от 15,7%.
17.06 | 16:59
Най-четени
-
Шокиращи кадри от българска ферма, част от най-голямото световно разследване на индустриалното отглеждане на кокошки в клетки
Призив към институциите за действие
17.06 | 10:59
-
Арестуваха българи, заключили 11-месечното си бебе на тераса в Солун и заспали
Родителите на 11-месечното бебе – български граждани – са били арестувани
17.06 | 11:57
-
Внимание, родители: Лекари алармират за нова опасност сред децата - „текст нек” синдром
Диана е на 17 години. Зависимостта ѝ към мобилния телефон я нарежда сред подрастващите,...
17.06 | 11:30