Полша планира да покани RWE за участие в ядрен проект 24.04 | 10:02
От RWE отричат да са получавали предложение от Варшава

Полша смята да покани германския енергиен гигант RWE като акционер в проект за строеж на нова атомна централа в страна, пише германското списание Wirtschaftwoche.
Според източници от полското министерство на икономиката премиерът на страната Доналд Туск ще предложи най-малко 20% дял на RWE в проекта.
Планът е да се пусне наново атомната централа в Зарновиец, близо до Гданск. В периода 1982-1990 година там започват строителни работи, но те така и не са довършени. В проекта участва и френската компания Areva, която всъщност се явява основен изпълнител на строителните работи.
От RWE обаче категорично отричат да са получавали предложение от Варшава.
Междувременно компанията преживя бурна среща с акционерите през тази седмица. Председателят на RWE Юрген Гросман защити решението си да съди германското правителство за пропуснати ползи от тримесечния мораториум, довел до временното затваряне на седемте най-стари централи в Германия. Много демонстранти се събраха пред мястото на срещата и бурно протестираха срещу ядрената енергетика.
Водещи
-
Новият блок за F-16 вече е в България, следват подмяна и проверки
И двата договора за придобиване на самолетите F-16 Blok 70 включват необходимите доставки на...
09.05 | 11:30
-
България има шанс да използва всички средства по Националния план за възстановяване и устойчивост
Дончев увери народните представители, че законопроектите по второ плащане са заведени в...
09.05 | 11:15
-
Депутат настоя за премахване на опасни дървета по пътя Русе - Бяла
"След всяка буря или по-силен вятър на пътното платно по пътя Русе-Бяла падат клони и дори...
09.05 | 11:03
Най-четени
-
Борисов шеговито: Ще цитирам Тръмп, който каза, че иска да е папа, моето желание е да съм главен прокурор
Ето какво още каза Борисов
09.05 | 09:27
-
Слънчев и топъл петък, вечерта се задават дъждове
Максималните температури ще бъдат между 18° и 23°, в София – около 19°
09.05 | 08:00
-
Кой е новият папа Лъв XIV?
Той стана първият американец в историята, оглавил Римокатолическата църква
09.05 | 07:44