Поляци искат ОЦК "Кърджали" под наем 20.04 | 15:53
Те били готови да платят забавените заплати
Полски фирми имали интерес да наемат Оловно-цинковия комплекс в Кърджали за три години. Поляците били готови да платят забавените заплати, заяви вицепрезидентът на КНСБ Валентин Никифоров пред БНР.
В момента в Кърджали се провежда среща между представители на полското предприятие и синдикатите в ОЦК. На нея не присъстват работниците, които са пуснати в отпуск да понеделник. По този повод икономическият директор на комбината Валентин Минев коментира, че преговорите трябва да се водят в спокойна обстановка. Той допълни: "Помолихме работниците да си вземат отпуски, които ще бъдат платени".
Припомняме, че по време на състоялия се в София протест миньори и синдикати от ОЦК настояха предприятието да бъде национализирано. Те внесоха декларация с исканията си за законодателни промени в Народното събрание.
Другите искания на протестиращите, внесени в парламента, бяха да бъдат криминализирани действията на работодателите, които умишлено не плащат заплати и осигуровки.
"Такива работодатели трябва да бъдат подведени много бързо под съдебна отговорност", заяви Валентин Никифоров.
Водещи
-
Почина актьорът Иван Несторов
Поклонението е на 21 януари, сряда, от 12:30 ч. в столичния храм „Свети Седмочисленици"
18.01 | 10:20
-
Демократите в Сената са против новите мита на Тръмп заради Гренландия
Лидерът на малцинството в Сената на САЩ, демократът Чък Шумър, обяви, че ще се опита да...
18.01 | 10:00
Най-четени
-
Жълт код за опасно студено време в цялата страна
18.01 | 09:00