Пощенска банка ще финансира малкия бизнес с нови 30 млн. лева 05.08 | 14:40
Финансовата институция подписа споразумение с ББВР за преференциално кредитиране на микро, малки и средни предприятия

Пощенска банка ще подкрепи микро, малки и средни предприятия в страната с кредити за общо 30 млн. лв., съгласно споразумение за партньорство по новата програма на Българска банка за развитие за индиректно финансиране на българския бизнес, озаглавена "Напред".
Кредитите ще бъдат с по-ниски такси и по-ниски лихвени нива от стандартните за пазара. С новата кредитна линия Пощенска банка ще предостави финансиране на компании, които искат да се развиват, да създават нови работни места и да допринасят за развитието на икономиката на страната.
Средствата ще бъдат отпускани за оборотни и инвестиционни цели, проектно финансиране за технологично обновление, както и за подобряване на конкурентноспособността и експортния потенциал на малкия бизнес. Фирмите-кредитополучатели ще имат достъп до финансиране при годишен лихвен процент в размер на 3-месечен EURIBOR плюс годишна надбавка до 4,3%. Максималният размер на заемите е 3 млн. лева.
Условията важат и за рефинансиране на заеми на малки компании, при условие, че бизнес плановете им предвиждат откриване и поддържане на поне 30 нови работни места през периода на заема или осъществяване на дейност в области на страната с висок процент на безработица.
Четири са типовете финансиране в рамките на кредитната линия, които Пощенска банка ще предложи - оборотни кредити на вноски, инвестиционни кредити на вноски, кредитни линии и овърдрафти. Чрез схемата ще се финансират и проекти по оперативните програми на ЕС.
Водещи
-
МОН подготвя затягане на дисциплината в клас
Лоша дисциплина, непрестанно говорене по време на урока, обиди към учители и съученици,...
02.06 | 12:30
-
София Прайд 2025 идва по нов начин
Събитието ще се проведе в центъра на София - на пл. „Княз Александър I“, на 14 юни.
02.06 | 12:15
-
Ето пет ключови факта, които всеки българин трябва да знае за влизането ни в еврозоната
Процесът на присъединяване към еврозоната е комплексен и изисква внимателна подготовка както...
02.06 | 12:00
-
Изплащането на пенсиите за юни чрез пощенските станции ще започне на 9 юни
Преводите на сумите за юнските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си...
02.06 | 11:45
Най-четени
-
Новата система проверява данните за лечението в рамките на секунди
Готовност на системите
02.06 | 10:45
-
Над 2000 пощи ще обменят левове в евро безплатно след влизането ни в еврозоната
След това "Български пощи" имат опцията да обменят левове срещу евро за още 6 месеца, т.е. до...
02.06 | 09:45
-
Отбелязваме Деня на Ботеви на загиналите за свободата и независимостта на България
Традиция от 1948 година
02.06 | 09:14
-
София Прайд 2025 идва по нов начин
Събитието ще се проведе в центъра на София - на пл. „Княз Александър I“, на 14 юни.
02.06 | 12:15