Правителството отпуска още 2 млн. лв. за приватизация 27.06 | 17:28
Над 124 млн. лв. се очаква да бъдат постъпленията от приватизация тази година

Правителството отпусна допълнително от централния бюджет 2 млн. лв. по план-сметката на Фонда за покриване на разходите за приватизация и следприватизационен контрол към Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол.
Утвърденият за 2012 г. разходен таван по сметката в размер на 2 494 000 лв. е недостатъчен за осъществяване на планираните дейности през годината. Отпуснатите допълнителни средства са за плащане на посредници по приватизационни сделки, консултантски услуги, изготвяне на приватизационни оценки, правни анализи, информационни меморандуми на дружествата, подлежащи на приватизация, за осъществяване на дейностите по следприватизационен контрол, за събиране на вземания по присъдени обезщетения, глоби, санкции и неустойки в резултат на дела, водени от агенцията.
Обезпечаването на процеса на приватизация и следприватизационен контрол на търговските дружества с държавно участие в капитала и на обособени части от имуществото на търговски дружества с повече от 50 на сто държавно участие в капитала ще осигури постъпления от приватизация за 2012 г. в размер на над 124 млн. лв.
Водещи
-
Костадинов показа как изглежда българо-гръцката граница край Рудозем (СНИМКИ)
В отчаянието си да спрат българите, гърците са сложили бетонни заграждения и са ги дублирали с...
19.04 | 18:00
-
Икономисти успокояват: Митата на Тръмп няма да засегнат България
Тяхната прогноза за повишението на цените е 3,5% на годишна база за 2025 г. и 3 процента за...
19.04 | 17:40
-
Кола полетя в дере край пътя Смолян-Девин, 9-месечно бебе загина
По първоначални данни причина за катастрофата е несъобразена скорост
19.04 | 17:20
Най-четени
-
Мика Зайкова: Много пенсионери ще станат бедни
Реформа на пенсионната система е необходима, но тя трябва да стане постепенно и без...
19.04 | 16:40