Правителството увеличи капитала на "Бургас - Александруполис БГ" ЕАД 13.07 | 13:44
Увеличението ще стане чрез емитиране на 150 нови акции на стойност 150 хил. лева

Със свое постановление правителството увеличи капитала на "Проектна компания нефтопровод Бургас - Александруполис БГ" - ЕАД чрез емитиране на 150 броя нови акции на стойност 150 000 лева.
Новата емисия акции ще бъдат придобити от държавата чрез бюджета на Министерството на финансите, съобщиха от правителствената информационна служба.
Ресурсът е минимално необходимият за изпълнението на оперативната дейност на дружеството и за неговата издръжка до окончателното приемане на решение относно възможността за изпълнение на проекта "Петролопровод Бургас-Александруполис".
Средствата от увеличението на капитала са предвидени и за изпълнение на ангажиментите на дружеството като акционер в международната компания "Транс Балкан Пайплайн Б.В.", регистрирана в Амстердам, Холандия и създадена по силата на Споразумението между правителствата Русия, България и Гърция за сътрудничество в строителството и експлоатацията на петролопровода Бургас-Александруполис.
Международната компания е изпълнител на всички дейности по проучване, проектиране и изграждане на нефтопровода Бургас-Александруполис.
Водещи
-
Делегация, водена от вицепремиера Атанас Зафиров, беше приета от премиера на Република Армения Никол Пашинян
Министър-председателят изрази надежда, че в резултат на посещението на г-н Зафиров ще се...
24.09 | 11:59
-
Забраната за телефони в клас: Всяко училище само ще определя какви ще са правилата
"Мисля, че не се съсредоточават в учението като гледат телефоните и щракат на телефоните",...
24.09 | 11:45
-
Киселова закри днешното заседание на НС поради липса на кворум
Председателят на парламента Наталия Киселова закри днешното пленарно заседание след две...
24.09 | 11:00
Най-четени
-
Кои ваксини са безплатни у нас 2
Къде родителите да намерят информация за поставените ваксини на децата им
24.09 | 09:30
-
Заради ареста на Коцев: Евродепутати поискаха спиране на плащанията по ПВУ за България
Политически контекст и последствия
24.09 | 09:59
-
Левон Хампарцумян: Дългосрочното натрупване на бюджетни дефицити накрая води до катастрофа
„Не може заплатите в бюджетния сектор да бъдат 10% от БВП. Не може пенсиите да са нараснали с...
24.09 | 10:27
-
Издирват турист, плувал в едно от Седем рилски езера
Директорът на Национален парк „Рила“ Красимир Андонов съобщи, че сигналът е получен на 112.
24.09 | 08:59