Превозвачите също излизат на протест 22.02 | 13:30
От бранша плашат, че ще преминат в сивата икономика

Автобусните превозвачи от цялата страна се готвят за протест. Това каза Васил Пиронков от браншовата организация пред агенция "Фокус".
Представителите на сектора искат да бъде удължен срокът за поставяне на фискални апарати в превозните средства.
Пирокнов обясни, че, ако това не се случи, голяма част от бизнеса ще попадне в сивия сектор на икономиката и ще спре работата си.
Причината превозвачите да искат удължаване на срока е, че фирмите производители на касови апарати не могат да произведат нужния брой устройства за толкова кратък период.
До 31 март, когато всички автобуси трябва да имат фискални устройства, предприятията мога да доставят около 2400 апарата. На превозвачите са нужни обаче над 15 000.
Много от превозвачите няма да могат да изпълняват договорите за междуградски превози, сключени с общините, предупреждават от бранша.
Редица срещи са проведени с Националната агенция по приходите и транспортната комисия в парламента, каза Пиронков. На 25 януари е внесено писмо от асоциацията в Народното събрание и в ресорното министерство.
Според Пиронков депутатите спокойно могат да удължат срока. Той отрече, че превозвачите просто не искат да поставят фискални устройства.
Водещи
-
Всяка година държавата предоставя еднократна помощ от 300 лв. за родители на ученици от 1. до 4. клас и на осмокласниците
Сумата се разделя на две - за двата срока.
01.09 | 17:40
-
Най-добрият ни български тенисист Григор Димитров се прибра изненадващо в Хасково
Той се завърна в родния си град и зарадва малките тенис таланти.
01.09 | 17:20
-
Лекарите не препоръчват транспортиране на пострадалите в катастрофата край Монтана
При необходимост и в случай че състоянието на пациентите позволява те да бъдат транспортирани...
01.09 | 16:59
-
Ще настъпят промени в съдържанието на учебниците, които се използват в училищата
За някои класове се очаква това да се случи още през следващата учебна година.
01.09 | 16:45
Най-четени
-
Венета Райкова е новият автор и водещ на обичаното токшоу „Преди обед“
Със своята харизма, богат журналистически опит и признат литературен талант
01.09 | 10:45
-
Филип Буков явно не може дълго без гадже
Колкото и актьорът да обяснява, че ще си даде почивка от сериозни връзки, това хич не е така.
01.09 | 11:59
-
Военнослужещи от сухопътните войски и хеликоптер „Кугър” се включиха в битката с пожара в Рила
По думите му достигането до огъня е много трудно, тъй като пламъците са на много голяма...
01.09 | 10:30
-
Голям пожар в Белослав, горят къщи
Огънят е предизвикан от горене на кабели за извличане на цветен метал.
01.09 | 16:15