През лятото пътуваме по-лесно до Южното отколкото до Северното Черноморие 15.06 | 21:17
Българското лято - ремонти по пътищата

Това лято ще се пътува по-лесно до южното Черноморие, от колкото до северното. Това заяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова.
По думите ѝ през цялото лято ще има затворени участъци по автомагистрала "Хемус" в участъка преди Варна, но също така има и обходни маршрути.
Добрата новина за Бургас е, че след няколко дни на 29 юни ще бъде отворен пътния възел Бургас-Меден рудник и трафикът там ще бъде облечен, допълни още Павлова.
Автомагистрала "Тракия" ще улесни придвижването до южното Черноморие, защото лот 2 със сигурност щял да бъде пуснат на 1 юли.
Павлова заяви, че работещите по лот 3 (участъка от Нова Загора до Ямбол) са я уверили, че той ще бъде готов до средата на юли. Това означава, че за пиковия сезон до Ямбол ще се пътува бързо и спокойно по магистралата, коментира регионалният министър. Тя изрази надежда до края на август пътуващите да могат да се движат свободно и до "Петолъчката".
На автомагистрала "Струма" също в пика на сезона ще има обходи и затворени участъци и няма да е леко движението за преминаващите оттам.
Също така започва и строителството на продължението на автомагистрала "Люлин", където ще се изгражда кръстовище на две нива, което ще облекчи трафика и ще включи магистралата към Околовръстния път. Това и следващото лято движението там ще е изключително трудно и задръстено, подчерта Лиляна Павлова.
Естакадата на Девня се ремонтира в момента по пътя от северното към южното черноморие, обясни Павлова.
Това лято започва и строителството на обходите на Враца и Монтана.
"Като цяло откъдето и да се погледне картата на България, ще се види, че отвсякъде текат строителни дейности", коментира строителният министър.
"Най-добрият строителен сезон е летният, това е изключително неприятно за всички, които пътуват, но пък е единственият шанс за нас да строим", коментира Павлова. Тя заяви, че разчита на разбиране, защото строителството и ремонта на пътищата е от полза на всички.
На страницата на Агенция "Пътна нфраструктура" има подробна информация за пътната обстановка в страната, поясни регионалният министър.
На 26 юни ще дойде новата делегация от Катар и Турция за продължаване на преговорите относно пътя Русе–Свиленград. Тогава ще стане ясно и процентното участие на България в тази отсечка, засега то е поравно и за трите страни - България, Турция, Катар.
Водещи
-
Започва затопляне, на запад ще вали
Максималните температури ще бъдат между 17° и 19°C в цялата страна
18.05 | 09:00
-
Преизбраха Слави Трифонов за лидер на "Има такъв народ"
Националната конференция на партията е взела и други важни решения
17.05 | 18:03
Най-четени
-
Започва затопляне, на запад ще вали
Максималните температури ще бъдат между 17° и 19°C в цялата страна
18.05 | 09:00